Aktualności

Budowa ogrodu z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem, chodnikiem i rabatami w Majdach - miniaturaPodczas realizacji zlecenia nasz Inwestor zaufał nam w pełni, dając nam wolną rękę do działania. Pracowaliśmy zdalnie, a nasz Klient był informowany o postępach na bieżąco. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak realizowaliśmy kolejne etapy prac.

budowa_drewnianego_ogrodzenia_olsztynNaszym głównym zadaniem podczas tej realizacji było zbudowanie muru odgradzającego dwie części domu bliźniaczego. Całość miała zostać poprowadzona przez wspólny sąsiedzki taras oraz kończyć się na drugim końcu działki.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - miniaturaTym razem podjęliśmy się zadania wyłożenia trawnika na działce o powierzchni ponad 800 m2. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był system nawadniający, a całość powierzchni działki miała być idealnie płaska. Po wstępnej ocenie uwarunkowań terenu, przystąpiliśmy do prac.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami, systemem nawadniającym i tarasem w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem Klientowi zależało na szybkiej budowie przydomowego ogrodu wraz z tarasem. Ze względu na specyfikę podłoża byliśmy zmuszeni do początkowego osuszenia terenu. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak poradziliśmy sobie z realizacją projektu.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem zlecenie polegało na budowie przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym. Po naszej stronie znalazło się także wykonanie chodnika, miejsca pod altanę oraz muru oporowego. Mimo niesprzyjającej pogody projekt udało się ukończyć na czas. Prześledź realizację naszych prac w artykule poniżej.

Budowa ogrodu z tarasami oraz podjazdu brukowanego w Stawigudzie pod Olsztynem - miniaturaZlecenie obejmowało budowę przydomowego, stopniowanego ogrodu oraz wyłożenie parkingu i podjazdu z kostki brukowej. Całość miała stanowić kompozycję w stylu wiejskiego podwórza warmińskiego. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jakie wyzwania czekały na nas podczas realizacji tego zlecenia.

Budowa podjazdu brukowanego w Zielonowie pod Olsztynem - miniaturaZe względu na fakt, iż wcześniej wyłożony płaski kamień na posiadłości naszego Klienta nie wpasowywał się w koncepcję domu wypoczynkowego, zdecydował się on na wykonanie nowej nawierzchni z niezniszczalnego drogowego kamienia porozbiórkowego. Całość wyłożonej powierzchni miała wynieść 400 m2. Po wysłuchaniu wizji naszego Klienta, zabraliśmy się do pracy.

Budowa ogrodzenia murowanego działki domu jednorodzinnego Ruś Olsztyn - miniaturaTym razem podjęliśmy się budowy frontowego muru odgradzającego podwórze domu jednorodzinnego. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był murowany śmietnik. Jest to kontynuacja zlecenia, w którym wcześniej wykonaliśmy ogrodzenie zewnętrzne, wyłożyliśmy trawnik, kostkę brukową oraz zbudowaliśmy system nawadniający.

Budowa ogrodu PoznańInwestycja obejmowała kompleksowe stworzenie ogrodu przy nowo wybudowanym szeregowcu w Poznaniu. Podczas tego zlecenia zajęliśmy się budową tarasu, ułożeniem trawnika, stworzeniem rabat oraz systemu nawadniającego. Nie obyło się również bez wyłożenia kostki brukowej nadającej ogrodowi walor zarówno estetyczny jak i funkcjonalny. Projekt został wykonany z myślą o ułatwieniu pielęgnacji i utrzymania ogrodu. 

 Budowa podjazdu z kamienia naturalnego w stylu warmińskim w Rusi pod Olsztynem - Zdjęcie 1Naszym głównym zadaniem w tym projekcie było wyłożenie podjazdu z kamienia pod domem jednorodzinnym w stylu warmińskim. Aby zachować nasz regionalny charakter Klientka zdecydowała się na naturalny, porozbiórkowy, trudniejszy w zdobyciu kamień. Pochodzi on prawdopodobnie z jednej ze starych brukowanych olsztyńskich dróg.  

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - MiniaturaZlecenie polegało na wykonaniu podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej. Po omówieniu wizji Klienta i wykonaniu projektu przez naszą projektantkę przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - ZdjęcieW tym projekcie zbudowaliśmy przydomowy taras wypoczynkowy ze schodami i balustradą z naturalnej deski tarasowej. Taras został wykonany według wizji naszej Klientki. Po przekazaniu pomysłu zaczerpniętego z branżowych gazet przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z tarasem w Nowej Wsi pod Iławą - Zdjęcie 1Tym razem podjęliśmy się budowy ogrodu z rabatami oraz zadbaliśmy o powiększenie strefy wypoczynkowej. Optycznie zwiększyliśmy taras wypoczynkowy o dodatkową powierzchnię z trawnikiem. Zależało nam na jak najszybszym wykonaniu strefy użytkowej, ponieważ okres letni miał się ku końcowi. Dzięki tej części nasi Klienci mieliby okazję do cieszenia się ostatnimi sierpniowymi promieniami słońca na wykonanym trawniku.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - Zdjęcie 2Głównym celem tej realizacji było wybudowanie łatwego w utrzymaniu ogrodu przy domu jednorodzinnym wraz z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem z rolki, rabatami i zdalnym oświetleniem. Tak, aby nasz Klient mógł spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nawet po zmierzchu.

Życzymy wszystkim Klientom i miłośnikom ogrodów zielonej Wielkanocy.

Aby w tym roku wiosna dopisała i pozwoliła cieszyć się nie tylko rodzinną atmosferą przy suto zastawionym stole ale i piękną, słoneczną aurą wśród rodzących się do życia kwiatów, krzewów i drzew.
Wesołego Alleluja!

Naszą kolejną realizacją było zagospodarowanie działki o powierzchni 100 m2 zgodnie z projektem wykonanym przez inną firmę.

Naszą kolejna realizacją było opracowanie projektu zagospodarowania niewielkiego patio otoczonego budynkami mieszkalnymi oraz wykonanie prac zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Tym razem zmierzyliśmy się z dużym projektem, jakim była, najprościej rzecz ujmując, zamiana zachwaszczonej łąki na zadbany trawnik na pochyłym terenie. Prace zajęły nam trzy miesiące ale efekt był oszałamiający.

Kolejna realizacja naszej firmy polegała na budowie ogrodu o powierzchni 500 m2 przy jednym z domów letniskowych, zlokalizowanych w Osadzie Zamkowej - ekskluzywnym kompleksie położonym na półwyspie jeziora Kalwa w Pasymiu na mazurach. Zabudowa osady nawiązuje do mazurskiej architektury z dominacją kamienia i czerwonej dachówki ceramicznej.

Naszą kolejną realizacją była budowa małego przydomowego ogrodu o powierzchni 300 m2 w miejscowości Jeglia.

Odświeżenie roślinności i architektury ogrodowej wokół domuCzęść naszych realizacji polega na przywróceniu ogrodom dawnego uroku. Niekiedy ich właściciele nie mają wystarczającej ilości czasu by samodzielnie pielęgnować roślinność i małą architekturę. Stąd po pewnym czasie niezbędna jest nasza interwencja.

Formowanie skarpy oraz budowa ogrodzenia i chodów z podkładów kolejowychZgodnie z tematem, zlecenie które powierzył nam Inwestor, objęło zaawansowane prace ziemne i konstrukcyjne, których celem było nadanie powierzchni działki atrakcyjnego wizualnie formy oraz poprawa komunikacji za sprawą efektownych schodów z podkładów kolejowych.

Budowa podjazdu z kostki przemysłowej przed warsztatemRealizacja odbywała się na terenie posesji prywatnej, na której Inwestor prowadzi warsztat usługowy.

Rekultywacja trawnika oraz budowa podjazdu i miejsca parkingowegoTym razem miejscem naszej realizacji była posesja, którą Inwestor chciał odświeżyć, poprawiając jednocześnie funkcjonalność terenu wokół domu jednorodzinnego.

Kompleksowa budowa ogrodu z nawodnieniemPrezentujemy jedną z naszych ostatnich realizacji. Celem prac było wykonanie ogrodu od samego początku, wraz z instalacją rozbudowanego systemu nawadniającego, sterowanego automatycznie.

Każdy ogród pozostawiony bez odpowiedniej opieki po czasie ulegnie degradacji i straci swoje walory wizualne. Tak też było w przypadku niegdyś okazałego ogrodu naszego Klienta, który zwrócił się o pomoc do naszej Firmy w przywróceniu dawnego blasku otoczeniu swojego domu.

Zgodnie z tytułem, tym razem przedmiotem naszej realizacji było wykonanie podjazdu do garażu o dużym stopniu nachylenia.

Realizacja zlecenia odbywała się na podstawie gotowego projektu ogrodu wykonanego przez firmę z Torunia. Wspomniana firma zgodnie z ustaleniami z Inwestorem, miała się również zająć przeprowadzeniem prac na etapie wykonawczym, jednak z nieznanych nam powodów to nie nastąpiło. Nasz Klient nie chcąc tracić czasu – a był już środek lata – zwrócił się o pomoc do nas. I tak otrzymaliśmy prezentowane zlecenie.  

Jednym z naszych ostatnich zleceń było stworzenie założenia ogrodowego w stylu japońskim w Biskupcu. Realizacja odbyła się przed wejściem do domu jednorodzinnego, w najbardziej reprezentacyjnym miejscu prywatnej posesji naszego Klienta. Zobacz przebieg naszych prac w przygotowanej przez nas relacji.

Nasza realizacja objęła zagospodarowanie terenu pod ogród wypoczynkowo-rekreacyjny na prywatnej posesji. Teren pod inwestycję wymagał uprzątnięcia i niemal całkowitej przebudowy wraz rekultywacją gleby pod nasady przyszłych roślin. Przeczytaj więcej o szczegółach tej ciekawej realizacji.

Zadbany i gęsty trawnik już na pierwszy rzut oka dobrze świadczy o właścicielu każdej posesji, gdyż jest jego wizytówką. Świadomość tego faktu miał jeden z naszych Klientów, właściciel pięknego domu wypoczynkowego na Warmii, który zlecił nam wykonanie trawnika rekreacyjno-ozdobnego o powierzchni trzech tysięcy metrów kwadratowych (!).

Decydując się na budowę własnego ogrodu, łatwość pielęgnacji to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru, które biorą pod uwagę nasi Klienci. Jest to rozsądne podejście, gdyż „prosty” i zadbany ogród po odpowiedniej aranżacji może wyglądać równie pięknie, jak ogród o bardzo bogatej szacie roślinnej i efektownych elementach małej architektury. W każdym przypadku, decydujące znaczenie mają jednak prace pielęgnacyjne. Ktoś kto nie posiada na nie czasu, robi słusznie poszukując gustownych rozwiązań minimalistycznych.

Oczko wodne jest jednym z najchętniej wybieranych elementów małej architektury przez osoby decydujące się na ogród. Instalacja tego typu rzeczywiście podnosi walory estetyczne i rekreacyjne posesji. Oczywiście, pod warunkiem, że jest zadbana...

Była to realizacja, w której Klient na samym początku nie zakładał zatrudnienia profesjonalnej pracowni projektowania i budowy ogrodów. Jednak, niezadowolenie z efektu własnych prac spowodowało, że zwrócił się do nas o pomoc.

Wykorzystanie naturalnych walorów terenu to podstawa dla osiągnięcia pięknego efektu aranżacyjnego podczas projektowania i budowy ogrodu. W trakcie naszych realizacji niejednokrotnie wykorzystaliśmy unikalne walory powierzchni danego terenu. Właśnie jedną z takich realizacji wykonaliśmy w Olsztynie.

Właściciele obszernych posesji często korzystają z dużych możliwości terenowych i zamawiają zaawansowane projekty ogrodów. Nie oznacza to jednak, że minimalistyczny ogród o dużej powierzchni będzie przypominał skwer przed mauzoleum, a nie miejsce rekreacji i wypoczynku. Przeciwnie – równy i bardzo starannie wypielęgnowany trawnik, niewielka zmiana ukształtowania powierzchni terenu oraz kilka akcentów małej architektury mogą sprawić świetny efekt.

Jesteśmy w stanie wykonać Trawnik o powierzchni 2-3 arów na posesji mieszkalnej nawet w ciągu jednego dnia. Oczywiście, należy uwzględnić wcześniejszy audyt techniczny miejsca. Aby trawnik zaprezentował się należycie najpierw musimy rozpoznać warunki terenowe, przyjrzeć się glebie czy nasłonecznieniu miejsca przeznaczenia.

Dosyć często zdarza się, że ogród przygotowany samodzielnie przez amatora, z powodu braku doświadczenia, ulega zbyt wczesnej degradacji. Pomagamy również w takich przypadkach. Wówczas dokonujemy gruntownej rekultywacji całego obszaru zieleni, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, także renowacji elementów małej architektury czy napraw instalacji oświetleniowych i nawadniających.

Mały, ładny, schludny, i co równie istotne, bardzo praktyczny. Takiego właśnie rozwiązania mieszkalno-magazynowego dla swojej działki wypoczynkowej poszukiwał nasz Klient – zapalony mazurski wędkarz.

Niekiedy to nie my wybieramy lokalizacje studzienek wodociągowych, dlatego czasem przypadnie nam jedna lub więcej na naszej działce. A to nie wygląda, mówiąc wprost, najładniej. Jednak i na studzienki znajdzie się skuteczna rada, można je zamaskować, a przy tym uzyskać bardzo ładny efekt wizualny.

Szybka budowa trawnika

To był naprawdę przypadek błyskawicznego wykonania usługi. Na życzenie naszego Klienta, chcącego koniecznie zdążyć zagospodarować teren swojej świeżo nabytej posesji przed parapetówką, wykonaliśmy wokół duży trawnik zaledwie w 2 dni.

Taras, a szczególnie wykonany z solidnego drewna dębowego, to nie tylko piękny, ale także bardzo funkcjonalny element małej architektury ogrodowej. Wykonujemy również tego typu obiekty. W tym artykule prezentujemy przygotowanie jednego z nich.

W tym przypadku mieliśmy do czynienia z obsuwającą się skarpą, z którą nasz Klient, pomimo wielu podejmowanych prób, nie był w stanie sobie sam poradzić. Jak się okazało podczas audytu technicznego terenu, rzeczywiście zadanie to dla osoby bez odpowiedniego doświadczenia i sprzętu byłoby bardzo trudno wykonalne.

Galeria realizacji
  • 1
  • 2
  • 3
  • >>

Budowa ogrodu z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem, chodnikiem i rabatami w Majdach - miniaturaPodczas realizacji zlecenia nasz Inwestor zaufał nam w pełni, dając nam wolną rękę do działania. Pracowaliśmy zdalnie, a nasz Klient był informowany o postępach na bieżąco. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak realizowaliśmy kolejne etapy prac.

budowa_drewnianego_ogrodzenia_olsztynNaszym głównym zadaniem podczas tej realizacji było zbudowanie muru odgradzającego dwie części domu bliźniaczego. Całość miała zostać poprowadzona przez wspólny sąsiedzki taras oraz kończyć się na drugim końcu działki.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - miniaturaTym razem podjęliśmy się zadania wyłożenia trawnika na działce o powierzchni ponad 800 m2. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był system nawadniający, a całość powierzchni działki miała być idealnie płaska. Po wstępnej ocenie uwarunkowań terenu, przystąpiliśmy do prac.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami, systemem nawadniającym i tarasem w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem Klientowi zależało na szybkiej budowie przydomowego ogrodu wraz z tarasem. Ze względu na specyfikę podłoża byliśmy zmuszeni do początkowego osuszenia terenu. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak poradziliśmy sobie z realizacją projektu.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem zlecenie polegało na budowie przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym. Po naszej stronie znalazło się także wykonanie chodnika, miejsca pod altanę oraz muru oporowego. Mimo niesprzyjającej pogody projekt udało się ukończyć na czas. Prześledź realizację naszych prac w artykule poniżej.

Budowa ogrodu z tarasami oraz podjazdu brukowanego w Stawigudzie pod Olsztynem - miniaturaZlecenie obejmowało budowę przydomowego, stopniowanego ogrodu oraz wyłożenie parkingu i podjazdu z kostki brukowej. Całość miała stanowić kompozycję w stylu wiejskiego podwórza warmińskiego. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jakie wyzwania czekały na nas podczas realizacji tego zlecenia.

Budowa podjazdu brukowanego w Zielonowie pod Olsztynem - miniaturaZe względu na fakt, iż wcześniej wyłożony płaski kamień na posiadłości naszego Klienta nie wpasowywał się w koncepcję domu wypoczynkowego, zdecydował się on na wykonanie nowej nawierzchni z niezniszczalnego drogowego kamienia porozbiórkowego. Całość wyłożonej powierzchni miała wynieść 400 m2. Po wysłuchaniu wizji naszego Klienta, zabraliśmy się do pracy.

Budowa ogrodzenia murowanego działki domu jednorodzinnego Ruś Olsztyn - miniaturaTym razem podjęliśmy się budowy frontowego muru odgradzającego podwórze domu jednorodzinnego. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był murowany śmietnik. Jest to kontynuacja zlecenia, w którym wcześniej wykonaliśmy ogrodzenie zewnętrzne, wyłożyliśmy trawnik, kostkę brukową oraz zbudowaliśmy system nawadniający.

Budowa ogrodu PoznańInwestycja obejmowała kompleksowe stworzenie ogrodu przy nowo wybudowanym szeregowcu w Poznaniu. Podczas tego zlecenia zajęliśmy się budową tarasu, ułożeniem trawnika, stworzeniem rabat oraz systemu nawadniającego. Nie obyło się również bez wyłożenia kostki brukowej nadającej ogrodowi walor zarówno estetyczny jak i funkcjonalny. Projekt został wykonany z myślą o ułatwieniu pielęgnacji i utrzymania ogrodu. 

 Budowa podjazdu z kamienia naturalnego w stylu warmińskim w Rusi pod Olsztynem - Zdjęcie 1Naszym głównym zadaniem w tym projekcie było wyłożenie podjazdu z kamienia pod domem jednorodzinnym w stylu warmińskim. Aby zachować nasz regionalny charakter Klientka zdecydowała się na naturalny, porozbiórkowy, trudniejszy w zdobyciu kamień. Pochodzi on prawdopodobnie z jednej ze starych brukowanych olsztyńskich dróg.  

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - MiniaturaZlecenie polegało na wykonaniu podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej. Po omówieniu wizji Klienta i wykonaniu projektu przez naszą projektantkę przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - ZdjęcieW tym projekcie zbudowaliśmy przydomowy taras wypoczynkowy ze schodami i balustradą z naturalnej deski tarasowej. Taras został wykonany według wizji naszej Klientki. Po przekazaniu pomysłu zaczerpniętego z branżowych gazet przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z tarasem w Nowej Wsi pod Iławą - Zdjęcie 1Tym razem podjęliśmy się budowy ogrodu z rabatami oraz zadbaliśmy o powiększenie strefy wypoczynkowej. Optycznie zwiększyliśmy taras wypoczynkowy o dodatkową powierzchnię z trawnikiem. Zależało nam na jak najszybszym wykonaniu strefy użytkowej, ponieważ okres letni miał się ku końcowi. Dzięki tej części nasi Klienci mieliby okazję do cieszenia się ostatnimi sierpniowymi promieniami słońca na wykonanym trawniku.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - Zdjęcie 2Głównym celem tej realizacji było wybudowanie łatwego w utrzymaniu ogrodu przy domu jednorodzinnym wraz z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem z rolki, rabatami i zdalnym oświetleniem. Tak, aby nasz Klient mógł spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nawet po zmierzchu.

Naszą kolejną realizacją było zagospodarowanie działki o powierzchni 100 m2 zgodnie z projektem wykonanym przez inną firmę.

Naszą kolejna realizacją było opracowanie projektu zagospodarowania niewielkiego patio otoczonego budynkami mieszkalnymi oraz wykonanie prac zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Tym razem zmierzyliśmy się z dużym projektem, jakim była, najprościej rzecz ujmując, zamiana zachwaszczonej łąki na zadbany trawnik na pochyłym terenie. Prace zajęły nam trzy miesiące ale efekt był oszałamiający.

Prowadzimy elastyczną politykę wobec naszych Klientów, co przynosi świetne efekty podczas realizacji. Zobacz przykład zlecenia, podczas którego przychyliliśmy się do prośby przyszłego Inwestora, by zakończyć je ze spektakularnym efektem.