Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - miniaturaTym razem podjęliśmy się zadania wyłożenia trawnika na działce o powierzchni ponad 800 m2. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był system nawadniający, a całość powierzchni działki miała być idealnie płaska. Po wstępnej ocenie uwarunkowań terenu, przystąpiliśmy do prac.

Przebieg prac

Wstępne rozeznanie

Przyszło nam się zmierzyć z około 800 m2 powierzchni trawnika do wyłożenia. Całość miała zostać wyłożona trawą z rolki, co daje w ostatecznym rozrachunku osiemset 25-cio kilogramowych rolek. Zostały one dostarczone na miejsce przez tiry.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - Zdjęcie 1

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - Zdjęcie 2

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - Zdjęcie 3

 

Wyłożenie trawnika

Cały proces układania trawy zaplanowaliśmy tak, aby przebiegał on sprawnie i efektywnie. Kluczowym elementem było odpowiednie rozstawienie palet z rolkami trawy. Ustaliliśmy, że będą się one znajdowały podczas prac za naszymi plecami, a jedna paleta będzie w stanie pokryć zapotrzebowanie na jeden pas trawy. Niestety deszcz w pewnym momencie prac pokrzyżował nam plany, co wiązało się z dodatkowym przygotowaniem powierzchni działki od nowa.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - Zdjęcie 4

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - Zdjęcie 5

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - Zdjęcie 6

System nawadniania

Ze względu na potencjalne wysokie koszta Klienta zdecydowaliśmy się na wykopanie studni, która będzie źródłem wody dla systemu nawadniającego. Naszemu Inwestorowi zależało na uzyskaniu pozytywnego, wizualnego efektu podczas automatycznego zraszania powierzchni ogrodu. Mając na uwadze ten fakt zdecydowaliśmy się na wybranie zraszaczy typu PROS. Cechują się one zmiennym kształtem strumienia wodnego w zależności od dobranej dyszy.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - Zdjęcie 9

Podsumowanie

Mimo niesprzyjającej pogody, udało się zrealizować usługę w 100%. Użyty przez nas sprzęt to przede wszystkim koparko-ładowarka, minikoparka, grabie, glebogryzarka, równiarka, walec. Dzięki nim udało się uzyskać płaski teren na całej powierzchni działki. Natomiast noże do cięcia trawy pomogły nam na wyrównanie brzegów trawnika, co ostatecznie zakończyło realizację prac przy tym zleceniu.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - Zdjęcie 7Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - Zdjęcie 8