Skontaktuj się
Paweł Kłosiński
pawel.klosinski@ppogrody.pl
tel.: 606-286-835
Piotr Piskorz
piotr.piskorz@ppogrody.pl
tel.: 793-598-594
Paweł Kłosiński
pawel.klosinski@ppogrody.pl
tel.: 606-286-835
Piotr Piskorz
piotr.piskorz@ppogrody.pl
tel.: 793-598-594
Tym razem podjęliśmy się budowy frontowego muru odgradzającego podwórze domu jednorodzinnego. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był murowany śmietnik. Jest to kontynuacja zlecenia, w którym wcześniej wykonaliśmy ogrodzenie zewnętrzne, wyłożyliśmy trawnik, kostkę brukową oraz zbudowaliśmy system nawadniający.
Naszemu Inwestorowi zależało, aby konstrukcja ogrodzenia była wykonana z cegły klinkierowej - dokładniej tej samej, z której wybudowano przydomowy cokół. Estetyka i jednolita kompozycja wybranych materiałów mają kluczowe znaczenie składając się na wizualny efekt końcowy. Dlatego też ponowny wybór tej samej cegły przez naszego Klienta nie był przypadkiem.
Nam jako realizatorom przedsięwzięcia zależało z kolei na solidności i dokładności wykonania konstrukcji. Rozpoczęliśmy od wyznaczenia linii granicznych mających stanowić podstawę muru. Zadbaliśmy o to, aby ogrodzenie zawierało się na prywatnej posesji Inwestora. Pozwoliło to uniknąć przyszłych ewentualnych problemów własnościowych.
Następnym etapem było wylanie ław fundamentowych pod przyszły mur. Zrealizowaliśmy wykop o głębokości 80 centymetrów minikoparką, a następnie w celu wyrównania dołów - do pracy wkroczyły szpadle. Betoniarka oraz pompa zadbały o wylanie betonu. W międzyczasie należało również w fundamentach umieścić stalowe słupy stanowiące podstawę do umieszczenia przęseł.
Zanim się obejrzeliśmy, na podwórze został dostarczony materiał budowlany - wybrana przez naszego Klienta cegła klinkierowa. Po upewnieniu się, że ławy fundamentowe solidnie się związały, przystąpiliśmy do konstruowania głównej części muru. Na miejsce akcji przybył nasz doświadczony murarz Stanisław - zadbał o profesjonalne wykończenie konstrukcji. Zaraz po zakończeniu prac nad murowaną częścią ogrodzenia zainstalowaliśmy stalowe przęsła (poprzeczne szczeble).
Kolejny etap to wybudowanie dachu nad wykonanym wcześniej przez nas murowanym śmietnikiem. Odpowiednie obranie kątów w realizacji takiego zadaszenia było rzeczą niezbędną w uzyskaniu stabilności konstrukcji. Następnie przyszedł czas na wyłożenie dachówki. Ostatnią rzeczą jaką przyszło nam wykonać w tej części prac było wykonanie drewnianej podbitki. Na pewno wpłynęło to pozytywnie na końcową wizualną estetykę konstrukcji.
Czas realizacji zlecenia w tym przypadku wyniósł miesiąc, co na warunki pogodowe z jakimi przyszło nam się zmierzyć było dobrym wynikiem. Zużyliśmy cały zamówiony materiał. W tego typu realizacjach czynnikami decydującymi o powodzeniu zlecenia są dokładność w obliczeniach oraz dbałość o szczegóły.
Zdjęcie projektu:
Użyty sprzęt: