Skontaktuj się
Paweł Kłosiński
pawel.klosinski@ppogrody.pl
tel.: 606-286-835
Piotr Piskorz
piotr.piskorz@ppogrody.pl
tel.: 793-598-594
Paweł Kłosiński
pawel.klosinski@ppogrody.pl
tel.: 606-286-835
Piotr Piskorz
piotr.piskorz@ppogrody.pl
tel.: 793-598-594
Ze względu na fakt, iż wcześniej wyłożony płaski kamień na posiadłości naszego Klienta nie wpasowywał się w koncepcję domu wypoczynkowego, zdecydował się on na wykonanie nowej nawierzchni z niezniszczalnego drogowego kamienia porozbiórkowego. Całość wyłożonej powierzchni miała wynieść 400 m2. Po wysłuchaniu wizji naszego Klienta, zabraliśmy się do pracy.
Naszemu Inwestorowi zależało na zbudowaniu wytrzymałego podjazdu na jego posesji. Miał on również stanowić formę przejazdu pomiędzy bramami wjazdowymi na końcach działki. Ponadto miał być na tyle szeroki, aby swobodnie można było manewrować na nim autem przy parkowaniu. Miejsce na dodatkowe pojazdy gości również miało się wkomponowywać w konstrukcję całego podjazdu.
Gdy już dowiedzieliśmy się czego potrzebuje nasz Klient, przystąpiliśmy do prac. Najpierw należało zacząć od określenia linii granicznych powierzchni podjazdu. Kolejnym etapem było korytowanie terenu, czyli zrobienie wykopów pod wyłożenie kostki. Wyznaczenie odpowiednich poziomów, czyli różnic w wysokości terenu również było bardzo ważnym elementem prac. Miało to zapobiec gromadzeniu się wody na terenie działki.
Następnie przyszedł czas na odpowiednie ukształtowanie powierzchni działki. Na początku wywrotka dostarczyła nam podsypkę piaskowo-cementową stanowiącą fundament pod wyłożenie kamienia. Po naszej stronie znalazło się, wymagające chirurgicznej precyzji, równe wyłożenie kostki z kamienia.
Kolejną rzeczą jaką przyszło nam wykonać było wyrównanie podjazdu zagęszczarką. Następnie należało zafugować przestrzenie pomiędzy wyłożoną kostką. Zdecydowaliśmy się na fugę betonową. Ma ona na celu ułatwić Klientowi czyszczenie powierzchni podjazdu myjką ciśnieniową. W międzyczasie wyznaczyliśmy linie graniczne pod balkonem oraz piwnicą. Wykonaliśmy również opaski z kamienia wokół budynku.
Podczas realizacji zleceń dbamy o portfel naszego Klienta. Zależy nam, aby poniesiona inwestycja w materiały została wykorzystana w 100%. Dlatego też z kamieni o nieforemnym kształcie ułożyliśmy powierzchnię pod balkonem (stanowiącą schowek na drewno) oraz wykonaliśmy nawierzchnię wokół ogniska. Wymieniliśmy również starą dachówkę studni na nową.
Po dokupieniu dodatkowej powierzchni działki, nasz Inwestora poprosił nas o likwidację betonowego ogrodzenia oraz budowę nowego. Dzięki temu nasz Klient może cieszyć się większym metrażem posesji do dyspozycji.
Z ziemi zebranej podczas wyrównywania terenu usypaliśmy skarpę. Następnie zabezpieczyliśmy ją kamiennym murem oporowym. Zadbaliśmy o wjazd dla kosiarki. Druga wykonana przez nas skarpa została zaparta dużymi głazami.
Po wykonaniu przepustów pod powierzchnią podjazdu mogliśmy zabrać się za rozprowadzenie systemu nawadniającego. Poprowadzone przewody ze studni umożliwiają teraz odpowiednie podlewanie wodą. Została posadzona trawa z siewu.
Mamy nadzieję, że efekt końcowy mówi sam za siebie. Począwszy od rozebrania niespełniającego swojej funkcji kamienia łupanego po wyłożenie kostki z kamienia polnego, nieustannie naszym celem było wpisanie się w koncepcję wypoczynkowego domu warmińskiego. Trzy osoby z naszej firmy były zaangażowane w realizację tego projektu. Zużyliśmy 150 ton kamienia. Łączny czas wykonania zlecenia to 2 miesiące ciężkiej, precyzyjnej pracy. Wyzwaniem była również segregacja kamienia. Nasz Klient był informowany zdalnie i na bieżąco o przebiegu realizacji prac.
Użyty sprzęt:
młotki.