Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - MiniaturaZlecenie polegało na wykonaniu podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej. Po omówieniu wizji Klienta i wykonaniu projektu przez naszą projektantkę przystąpiliśmy do działania.

Przebieg prac

Wyłożenie kostki granitowej

Naturalna kostka granitowa została do nas dostarczona przez trzy tiry z samego południa kraju z polskich kopalni.Skupiliśmy się na wykonaniu drogi i tarasu w części reprezentacyjnej domu. Ze względu na otaczającą dom, niestabilną ziemię torfową zaczęliśmy pracę od przekopania się do warstwy nośnej. Następnie po wylaniu dużej ilości betonu przystąpiliśmy do układania kostki.

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - Zdjęcie 1Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - Zdjęcie 1

Wyrównanie terenu

Zagęszczarka umożliwiła nam wyrównanie terenu zaraz po wyłożeniu podjazdu kostką. Prace obejmowały również nawiezienie ziemi z tylnej części posesji w celu wyrównania terenu.

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - Zdjęcie 3Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - Zdjęcie 4

Odnowienie wiaty

W czasie pracy zostaliśmy zapytani o możliwość odnowienia przydomowej wiaty. Przyjęliśmy również to zlecenie i przystąpiliśmy do rozbierania wiaty.  Położyliśmy nowy gont (deseczki z drewna iglastego) a cała konstrukcja została przeszlifowana.

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - Zdjęcie 5

Podjazd i taras

Realizacja obejmowała wykonanie tarasu, opaski wokół domu, drogi łączącej dom z wiatą i podjazdem. Na połączeniu dom-wiata zastosowaliśmy kostkę 10x10 cm. Natomiast do podjazdu została użyta kostka 17 cm.

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - Zdjęcie 6Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - Zdjęcie 7

Wyzwania realizacyjne

Niestety na projekcie nie zostały naniesione wymiary, dlatego wszelkie miary i promienie wyznaczaliśmy na bieżąco. Tutaj również przydało się nasze wieloletnie doświadczenie. Projekt musiał również ulec nieznacznej zmianie w trakcie wykonywania prac. Było to spowodowane zbyt dużą dysproporcją pomiędzy ilością kostki a zieleni w ogrodzie.

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - Zdjęcie 8

Podsumowanie

Klient dał nam wolną rękę w działaniu i jako fachowcy w branży wykonaliśmy projekt od A do Z.  Prace udało się ukończyć w 10 dni roboczych ciężkiej, precyzyjnej pracy na kolanach, co w przypadku tego typu zlecenia jest niezłym wynikiem. Trzy osoby z naszej firmy były zaangażowane w realizację projektu.

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - Zdjęcie 9

Projekt:

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - Projekt

Użyty sprzęt:

  • minikoparka
  • zagęszczarka
  • młotki
  • nakolanniki