Jak doskonalimy naszą wiedzę?

W branży projektowania i budowy ogrodów, zresztą jak w każdej innej, stanie w miejscu oznacza regres. W Polsce z roku na rak przybywa nowych domów jednorodzinnych, a co za tym idzie, zwiększa się też zainteresowanie usługami, które oferuje nasza Firma. Klienci mają coraz bardziej wyrafinowane oczekiwania. Poszukują rozwiązań oryginalnych, pięknych i komfortowych. Wraz z tym profesjonalizuje się nasz rynek. Sprostanie potrzebom możliwie najszerszej grupy odbiorców to również ciężka praca – praca po godzinach.

Profil naszej działalności jest nieprzypadkowy. Założyliśmy naszą Firmę z powodu entuzjazmu, zainteresowań i dzięki dobremu przygotowaniu teoretycznemu – jesteśmy absolwentami szkół wyższych o profilu rolniczym, budowlanym i architektonicznym (architektura krajobrazu). Jednak do bycia konkurencyjnym w naszej branży nie wystarcza tylko chęć do działania i formalne kompetencje. Potrzebny jest talent – także w organizowaniu działań zespołu –, umiejętność śledzenia i szybkiego rozpoznawania trendów i wydobywania z nich „najświeższych i najsmaczniejszych kąsków”, którymi można podzielić się z Klientem. Oczywiście, ten jest najważniejszy, jednak gdybyśmy tego wszystkiego co dajmy poprzez nasze usługi nie robili też w pewnym sensie dla siebie, czy też dla swojej satysfakcji, nasze realizacje byłyby...co najmniej nikomu niepotrzebne. Człowiek w naszej branży musi się rozwijać inaczej grozi mu nie tylko bankructwo, ale i najniebezpieczniejsze „wypalenie się” z pomysłów.

Dlatego właśnie uczestniczymy w kursach – np. kosztorysowania, projektowania –, szkoleniach produktowych, targach branżowych (wielu!), „żyjemy w internecie” i jesteśmy za pan brat z prasą tematyczną (media to kopalnia pomysłów). Nawet w czasie podróży trudno jest się oprzeć potrzebie podglądania i oceny tego co ludzie mają na na swoich posesjach. Tak – jest to pewien rodzaj obsesji lecz my tę obsesję lubimy, i jednocześnie uważamy, że w tym co robimy jest ona potrzebna.

Nasza praca po godzinach bardzo się opłaca. Klient podczas bezpośredniego kontaktu czuje, że ma do czynienia z osobą na właściwym miejscu – bo „pan ogrodnik” nie tylko potrafi zmierzyć okiem działkę, oszacować przybliżone koszty realizacji lub już na wstępie zaproponować jakieś ciekawe rozwiązanie architektoniczne – ale przede wszystkim, Klient dostrzega wiedzę i myślenie, kulturę osobistą i umiejętność prowadzenia dialogu (czasem trzeba kogoś delikatnie wyprowadzić z błędu). Po prostu, usługodawca, który się autentycznie angażuje i dba o swój rozwój nie musi nikogo przed klientem udawać. Samokształcenie i doszkalanie się to klucz do zadowolenia osób, które skorzystają z naszej oferty.

Galeria realizacji
  • 1
  • 2
  • 3
  • >>

Budowa ogrodu z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem, chodnikiem i rabatami w Majdach - miniaturaPodczas realizacji zlecenia nasz Inwestor zaufał nam w pełni, dając nam wolną rękę do działania. Pracowaliśmy zdalnie, a nasz Klient był informowany o postępach na bieżąco. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak realizowaliśmy kolejne etapy prac.

budowa_drewnianego_ogrodzenia_olsztynNaszym głównym zadaniem podczas tej realizacji było zbudowanie muru odgradzającego dwie części domu bliźniaczego. Całość miała zostać poprowadzona przez wspólny sąsiedzki taras oraz kończyć się na drugim końcu działki.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - miniaturaTym razem podjęliśmy się zadania wyłożenia trawnika na działce o powierzchni ponad 800 m2. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był system nawadniający, a całość powierzchni działki miała być idealnie płaska. Po wstępnej ocenie uwarunkowań terenu, przystąpiliśmy do prac.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami, systemem nawadniającym i tarasem w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem Klientowi zależało na szybkiej budowie przydomowego ogrodu wraz z tarasem. Ze względu na specyfikę podłoża byliśmy zmuszeni do początkowego osuszenia terenu. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak poradziliśmy sobie z realizacją projektu.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem zlecenie polegało na budowie przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym. Po naszej stronie znalazło się także wykonanie chodnika, miejsca pod altanę oraz muru oporowego. Mimo niesprzyjającej pogody projekt udało się ukończyć na czas. Prześledź realizację naszych prac w artykule poniżej.

Budowa ogrodu z tarasami oraz podjazdu brukowanego w Stawigudzie pod Olsztynem - miniaturaZlecenie obejmowało budowę przydomowego, stopniowanego ogrodu oraz wyłożenie parkingu i podjazdu z kostki brukowej. Całość miała stanowić kompozycję w stylu wiejskiego podwórza warmińskiego. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jakie wyzwania czekały na nas podczas realizacji tego zlecenia.

Budowa podjazdu brukowanego w Zielonowie pod Olsztynem - miniaturaZe względu na fakt, iż wcześniej wyłożony płaski kamień na posiadłości naszego Klienta nie wpasowywał się w koncepcję domu wypoczynkowego, zdecydował się on na wykonanie nowej nawierzchni z niezniszczalnego drogowego kamienia porozbiórkowego. Całość wyłożonej powierzchni miała wynieść 400 m2. Po wysłuchaniu wizji naszego Klienta, zabraliśmy się do pracy.

Budowa ogrodzenia murowanego działki domu jednorodzinnego Ruś Olsztyn - miniaturaTym razem podjęliśmy się budowy frontowego muru odgradzającego podwórze domu jednorodzinnego. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był murowany śmietnik. Jest to kontynuacja zlecenia, w którym wcześniej wykonaliśmy ogrodzenie zewnętrzne, wyłożyliśmy trawnik, kostkę brukową oraz zbudowaliśmy system nawadniający.

Budowa ogrodu PoznańInwestycja obejmowała kompleksowe stworzenie ogrodu przy nowo wybudowanym szeregowcu w Poznaniu. Podczas tego zlecenia zajęliśmy się budową tarasu, ułożeniem trawnika, stworzeniem rabat oraz systemu nawadniającego. Nie obyło się również bez wyłożenia kostki brukowej nadającej ogrodowi walor zarówno estetyczny jak i funkcjonalny. Projekt został wykonany z myślą o ułatwieniu pielęgnacji i utrzymania ogrodu. 

 Budowa podjazdu z kamienia naturalnego w stylu warmińskim w Rusi pod Olsztynem - Zdjęcie 1Naszym głównym zadaniem w tym projekcie było wyłożenie podjazdu z kamienia pod domem jednorodzinnym w stylu warmińskim. Aby zachować nasz regionalny charakter Klientka zdecydowała się na naturalny, porozbiórkowy, trudniejszy w zdobyciu kamień. Pochodzi on prawdopodobnie z jednej ze starych brukowanych olsztyńskich dróg.  

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - MiniaturaZlecenie polegało na wykonaniu podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej. Po omówieniu wizji Klienta i wykonaniu projektu przez naszą projektantkę przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - ZdjęcieW tym projekcie zbudowaliśmy przydomowy taras wypoczynkowy ze schodami i balustradą z naturalnej deski tarasowej. Taras został wykonany według wizji naszej Klientki. Po przekazaniu pomysłu zaczerpniętego z branżowych gazet przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z tarasem w Nowej Wsi pod Iławą - Zdjęcie 1Tym razem podjęliśmy się budowy ogrodu z rabatami oraz zadbaliśmy o powiększenie strefy wypoczynkowej. Optycznie zwiększyliśmy taras wypoczynkowy o dodatkową powierzchnię z trawnikiem. Zależało nam na jak najszybszym wykonaniu strefy użytkowej, ponieważ okres letni miał się ku końcowi. Dzięki tej części nasi Klienci mieliby okazję do cieszenia się ostatnimi sierpniowymi promieniami słońca na wykonanym trawniku.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - Zdjęcie 2Głównym celem tej realizacji było wybudowanie łatwego w utrzymaniu ogrodu przy domu jednorodzinnym wraz z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem z rolki, rabatami i zdalnym oświetleniem. Tak, aby nasz Klient mógł spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nawet po zmierzchu.

Naszą kolejną realizacją było zagospodarowanie działki o powierzchni 100 m2 zgodnie z projektem wykonanym przez inną firmę.

Naszą kolejna realizacją było opracowanie projektu zagospodarowania niewielkiego patio otoczonego budynkami mieszkalnymi oraz wykonanie prac zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Tym razem zmierzyliśmy się z dużym projektem, jakim była, najprościej rzecz ujmując, zamiana zachwaszczonej łąki na zadbany trawnik na pochyłym terenie. Prace zajęły nam trzy miesiące ale efekt był oszałamiający.

Prowadzimy elastyczną politykę wobec naszych Klientów, co przynosi świetne efekty podczas realizacji. Zobacz przykład zlecenia, podczas którego przychyliliśmy się do prośby przyszłego Inwestora, by zakończyć je ze spektakularnym efektem.