Jakie usługi podlegają naszej wycenie?

Nie każda realizacja – budowa ogrodu, skweru, zagospodarowanie terenu osiedla – obejmuje taki sam zakres prac. Wszystko zależy od rozpiętości etapu przygotowawczego, wielkości obszaru, ilości i stopnia skomplikowania elementów zawartych w projekcie. Na różnicę w kosztach wpływa także to, czy podczas realizacji inwestycji zaistnieje potrzeba zastosowania ciężkiego sprzętu. W tym artykule znajdziesz wszystkie składowe naszych usług, które podlegają wycenie.

Składowa usług Wyjaśnienie
Projekt Nie każda realizacja inwestycji obejmuje wykonanie projektu. Niekiedy klient posiada własny profesjonalny projekt sporządzony w innej pracowni, jest tak np. w przypadku dużych inwestycji deweloperskich. Zdarzają się sytuacje, szczególnie w przypadku prostych przydomowych ogrodów, w których prace odbywają się na podstawie projektu koncepcyjnego sporządzonego przez naszego zleceniodawcę. Wówczas to, weryfikujemy prawidłowość takiej koncepcji. Nie możemy podjąć się działań niezgodnych z przepisami czy sztuką budowlaną. Jeżeli koncepcja klienta nie budzi wątpliwości. Zatem, koszt usługi może być pomniejszony o wykonanie projektu przez naszą Firmę.
Ocena terenu (np. audyt działki) Audyt jest niezbędny w każdym przypadku, jeszcze przed rozpoczęciem prac projektowych. W prace na tym etapie musimy zaangażować naszego architekta, inżyniera ogrodnictwa, niekiedy również instalatorów z uprawnieniami. Jest to usługa wchodząca w skład wyceny każdej realizacji.
Prace ziemne Prace ziemne wykonujemy również w każdym przypadku, jednak różny jest ich zakres, w zależności od ukształtowania terenu, jakie mamy osiągnąć zgodnie z projektem – np. budowa skarpy może wymagać nawiezienia ziemi lub użycia spychacza.
Wielkość obszaru objętego pracami Na dużym terenie jest więcej pracy. W tym względzie stosujemy jednak zasadę, że im większy teren, tym niższa cena za przygotowanie 1m2 zgodnie z wytycznymi projektu.
Trawnik Różna nawierzchnia działki ze względu na swoje właściwości, wymusza zastosowanie różnych gatunków traw. Cena zmienia się w zależności od tego jaką trawę wysiejemy lub od tego, czy wyłożymy ją np. z rolki. Podobnie jak w przypadku rabat, tak i przed wykonaniem trawnika, spodnią powierzchnię można wyłożyć siatką na krety.
Rabaty Wielkość powierzchni rabat stymuluje wysokość ceny. Rabaty wykonujemy z różnych materiałów i różnej roślinności. Można je też pokrywać specjalną matą a następnie wyściółkować korą, kamieniem, zrębkami, kamieniem ozdobnym. To także przekłada się na koszty.
Oddzielenie rabat W tym przypadku o cenie decyduje długość oddzieleń rabat oraz materiał, z jakich oddzielenia te zostaną wykonane, np. kostka, rolerborder, kamień lub eko.
Ilość nasadzeń, gatunek i rozmiar roślin W asortymencie roślin posiadamy dużą ilość gatunków o znacznej rozpiętości cenowej. Przy większej ilości nasadzeń oferujemy korzystne upusty. Oczywiście, doradzamy w wyborze samych roślin.
Budowa małej architektury ogrodowej Mała architektura to np. altana, oczko wodne, sauna lub fontanna. Każdy przykład wiąże się z innymi kosztami ze względu na materiały, stopień zaawansowania technicznego i architektonicznego projektu, prace instalatorskie – elektryczne, hydrotechniczne, itp. Ceny takich elementów ustalimy z Tobą indywidualnie.
Układanie nawierzchni I tutaj o cenie decyduje wielkość powierzchni nawierzchni, ale także jej kształt i rodzaj materiału, z którego zostanie wykonana. Analogicznie do trawników i rabat, w tym przypadku także stosujemy upusty cenowe od metra przy nawierzchniach o znacznych rozmiarach.
System nawadniający O cenie decyduje jego rozpiętość i to jakie elementy zostaną wykorzystane do jego wykonania. System nawadniający może być sterowany manualnie lub automatycznie przy użyciu inteligentnych sterowników. Ich ilość i funkcje, określają wysokość kosztów instalacji.
Rozprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej Cenę naliczamy od rozpiętości instalacji, czyli od ilości i funkcji punktów wodno-sanitarnych, rodzaju przewodów, baterii, wykończeń itd.
Rozprowadzenie instalacji elektrycznej z oświetleniem / bez oświetlenia Podobnie jak w przypadku opisanym powyżej. Instalacja może mieć różną rozpiętość i przeznaczenie, są to np. przyłącza elektryczne lub rozbudowany system oświetlenia ze scenami świetlnymi sterowanymi automatycznie przy pomocy elementów inteligentnego sterowania.
Galeria realizacji
  • 1
  • 2
  • 3
  • >>

Budowa ogrodu z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem, chodnikiem i rabatami w Majdach - miniaturaPodczas realizacji zlecenia nasz Inwestor zaufał nam w pełni, dając nam wolną rękę do działania. Pracowaliśmy zdalnie, a nasz Klient był informowany o postępach na bieżąco. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak realizowaliśmy kolejne etapy prac.

budowa_drewnianego_ogrodzenia_olsztynNaszym głównym zadaniem podczas tej realizacji było zbudowanie muru odgradzającego dwie części domu bliźniaczego. Całość miała zostać poprowadzona przez wspólny sąsiedzki taras oraz kończyć się na drugim końcu działki.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - miniaturaTym razem podjęliśmy się zadania wyłożenia trawnika na działce o powierzchni ponad 800 m2. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był system nawadniający, a całość powierzchni działki miała być idealnie płaska. Po wstępnej ocenie uwarunkowań terenu, przystąpiliśmy do prac.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami, systemem nawadniającym i tarasem w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem Klientowi zależało na szybkiej budowie przydomowego ogrodu wraz z tarasem. Ze względu na specyfikę podłoża byliśmy zmuszeni do początkowego osuszenia terenu. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak poradziliśmy sobie z realizacją projektu.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem zlecenie polegało na budowie przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym. Po naszej stronie znalazło się także wykonanie chodnika, miejsca pod altanę oraz muru oporowego. Mimo niesprzyjającej pogody projekt udało się ukończyć na czas. Prześledź realizację naszych prac w artykule poniżej.

Budowa ogrodu z tarasami oraz podjazdu brukowanego w Stawigudzie pod Olsztynem - miniaturaZlecenie obejmowało budowę przydomowego, stopniowanego ogrodu oraz wyłożenie parkingu i podjazdu z kostki brukowej. Całość miała stanowić kompozycję w stylu wiejskiego podwórza warmińskiego. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jakie wyzwania czekały na nas podczas realizacji tego zlecenia.

Budowa podjazdu brukowanego w Zielonowie pod Olsztynem - miniaturaZe względu na fakt, iż wcześniej wyłożony płaski kamień na posiadłości naszego Klienta nie wpasowywał się w koncepcję domu wypoczynkowego, zdecydował się on na wykonanie nowej nawierzchni z niezniszczalnego drogowego kamienia porozbiórkowego. Całość wyłożonej powierzchni miała wynieść 400 m2. Po wysłuchaniu wizji naszego Klienta, zabraliśmy się do pracy.

Budowa ogrodzenia murowanego działki domu jednorodzinnego Ruś Olsztyn - miniaturaTym razem podjęliśmy się budowy frontowego muru odgradzającego podwórze domu jednorodzinnego. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był murowany śmietnik. Jest to kontynuacja zlecenia, w którym wcześniej wykonaliśmy ogrodzenie zewnętrzne, wyłożyliśmy trawnik, kostkę brukową oraz zbudowaliśmy system nawadniający.

Budowa ogrodu PoznańInwestycja obejmowała kompleksowe stworzenie ogrodu przy nowo wybudowanym szeregowcu w Poznaniu. Podczas tego zlecenia zajęliśmy się budową tarasu, ułożeniem trawnika, stworzeniem rabat oraz systemu nawadniającego. Nie obyło się również bez wyłożenia kostki brukowej nadającej ogrodowi walor zarówno estetyczny jak i funkcjonalny. Projekt został wykonany z myślą o ułatwieniu pielęgnacji i utrzymania ogrodu. 

 Budowa podjazdu z kamienia naturalnego w stylu warmińskim w Rusi pod Olsztynem - Zdjęcie 1Naszym głównym zadaniem w tym projekcie było wyłożenie podjazdu z kamienia pod domem jednorodzinnym w stylu warmińskim. Aby zachować nasz regionalny charakter Klientka zdecydowała się na naturalny, porozbiórkowy, trudniejszy w zdobyciu kamień. Pochodzi on prawdopodobnie z jednej ze starych brukowanych olsztyńskich dróg.  

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - MiniaturaZlecenie polegało na wykonaniu podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej. Po omówieniu wizji Klienta i wykonaniu projektu przez naszą projektantkę przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - ZdjęcieW tym projekcie zbudowaliśmy przydomowy taras wypoczynkowy ze schodami i balustradą z naturalnej deski tarasowej. Taras został wykonany według wizji naszej Klientki. Po przekazaniu pomysłu zaczerpniętego z branżowych gazet przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z tarasem w Nowej Wsi pod Iławą - Zdjęcie 1Tym razem podjęliśmy się budowy ogrodu z rabatami oraz zadbaliśmy o powiększenie strefy wypoczynkowej. Optycznie zwiększyliśmy taras wypoczynkowy o dodatkową powierzchnię z trawnikiem. Zależało nam na jak najszybszym wykonaniu strefy użytkowej, ponieważ okres letni miał się ku końcowi. Dzięki tej części nasi Klienci mieliby okazję do cieszenia się ostatnimi sierpniowymi promieniami słońca na wykonanym trawniku.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - Zdjęcie 2Głównym celem tej realizacji było wybudowanie łatwego w utrzymaniu ogrodu przy domu jednorodzinnym wraz z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem z rolki, rabatami i zdalnym oświetleniem. Tak, aby nasz Klient mógł spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nawet po zmierzchu.

Naszą kolejną realizacją było zagospodarowanie działki o powierzchni 100 m2 zgodnie z projektem wykonanym przez inną firmę.

Naszą kolejna realizacją było opracowanie projektu zagospodarowania niewielkiego patio otoczonego budynkami mieszkalnymi oraz wykonanie prac zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Tym razem zmierzyliśmy się z dużym projektem, jakim była, najprościej rzecz ujmując, zamiana zachwaszczonej łąki na zadbany trawnik na pochyłym terenie. Prace zajęły nam trzy miesiące ale efekt był oszałamiający.

Prowadzimy elastyczną politykę wobec naszych Klientów, co przynosi świetne efekty podczas realizacji. Zobacz przykład zlecenia, podczas którego przychyliliśmy się do prośby przyszłego Inwestora, by zakończyć je ze spektakularnym efektem.