Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem

Prezentujemy jedną z naszych ostatnich realizacji. Celem prac było wykonanie ogrodu od samego początku, wraz z instalacją rozbudowanego systemu nawadniającego, sterowanego automatycznie.

Zlecenie rozpoczęliśmy od przeprowadzenia prac ziemnych. W pierwszej kolejności należało wykopać rowy pod przewody systemu nawadniającego, następnie wyrównać teren. Zadanie zakończyliśmy bardzo szybko, ponieważ grunt nie był szczególnie twardy i zakamieniony, a do wykonania płaskiej powierzchni pod trawniki i nasadzenia, nie potrzebne było dowożenie dużej ilości dodatkowej ziemi.

Charakterystycznym elementem realizacji była budowa muru oporowego z kostki wzdłuż ogrodzenia w jednej części działki. Mur ten pełni rolę tarasu wyłożonego podsypką z kory leśnej, z nasadzeniami roślin iglastych. Tworzy bardzo ładny efekt wizualny wyrastając z płaskiego terenu posesji, która prezentuje się dzięki temu dużo ciekawiej. Jednocześnie element częściowo okala altanę ogrodową z grillem. Po czasie, kiedy rośliny na tarasie już wyrosną, powstanie tu intymny rodzinny zakątek do wspólnych posiłków na świeżym powietrzu.

W czasie realizacji wykonaliśmy na działce kilka połączonych ze sobą powierzchni trawnikowych. Inwestorowi zależało na czasie, zaproponowaliśmy więc użycie trawy z rolki. Dzięki temu pełny pięknego gęstego trawnika był widoczny już po dwóch dniach.

Kształty trawników wyznaczyliśmy obłymi rabatami – również z kostki – ciągnącymi się wzdłuż okalającego dom ogrodzenia. Z tego samego materiału ułożyliśmy też ścieżki, wzdłuż których zainstalowaliśmy oświetlenie ogrodowe, ułatwiające komunikację po terenie ogrodu i stwarzające po zmroku miły nastrój.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji.

Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 1 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 2 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 3 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 4 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 5
Zdjęcie 1 Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
         
Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 6 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 7 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 8 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 9 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 10
Zdjęcie 6 Zdjęcie 7 Zdjęcie 8 Zdjęcie 9 Zdjęcie 10
         
Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 11 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 12 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 13 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 14 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 15
Zdjęcie 11 Zdjęcie 12 Zdjęcie 13 Zdjęcie 14 Zdjęcie 15
         
Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 16 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 17 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 18 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 19 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 20
Zdjęcie 16 Zdjęcie 17 Zdjęcie 18 Zdjęcie 19 Zdjęcie 20
         
Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 21 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 22 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 23 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 24 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 25
Zdjęcie 21 Zdjęcie 22 Zdjęcie 23 Zdjęcie 24 Zdjęcie 25
         
Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 26 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 27 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 28 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 29 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 30
Zdjęcie 26 Zdjęcie 27 Zdjęcie 28 Zdjęcie 29 Zdjęcie 30
         
Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 31 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 32 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 33 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 34 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 35
Zdjęcie 31 Zdjęcie 32 Zdjęcie 33 Zdjęcie 34 Zdjęcie 35
         
Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 36 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 37 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 38 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 39 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 40
Zdjęcie 36 Zdjęcie 37 Zdjęcie 38 Zdjęcie 39 Zdjęcie 40
         
Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 41 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 42 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 43 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 44 Kompleksowa budowa ogrodu z nawadnianiem - Zdjęcie 45
Zdjęcie 41 Zdjęcie 42 Zdjęcie 43 Zdjęcie 44 Zdjęcie 45
Galeria realizacji
  • 1
  • 2
  • 3
  • >>

Budowa ogrodu z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem, chodnikiem i rabatami w Majdach - miniaturaPodczas realizacji zlecenia nasz Inwestor zaufał nam w pełni, dając nam wolną rękę do działania. Pracowaliśmy zdalnie, a nasz Klient był informowany o postępach na bieżąco. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak realizowaliśmy kolejne etapy prac.

budowa_drewnianego_ogrodzenia_olsztynNaszym głównym zadaniem podczas tej realizacji było zbudowanie muru odgradzającego dwie części domu bliźniaczego. Całość miała zostać poprowadzona przez wspólny sąsiedzki taras oraz kończyć się na drugim końcu działki.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - miniaturaTym razem podjęliśmy się zadania wyłożenia trawnika na działce o powierzchni ponad 800 m2. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był system nawadniający, a całość powierzchni działki miała być idealnie płaska. Po wstępnej ocenie uwarunkowań terenu, przystąpiliśmy do prac.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami, systemem nawadniającym i tarasem w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem Klientowi zależało na szybkiej budowie przydomowego ogrodu wraz z tarasem. Ze względu na specyfikę podłoża byliśmy zmuszeni do początkowego osuszenia terenu. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak poradziliśmy sobie z realizacją projektu.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem zlecenie polegało na budowie przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym. Po naszej stronie znalazło się także wykonanie chodnika, miejsca pod altanę oraz muru oporowego. Mimo niesprzyjającej pogody projekt udało się ukończyć na czas. Prześledź realizację naszych prac w artykule poniżej.

Budowa ogrodu z tarasami oraz podjazdu brukowanego w Stawigudzie pod Olsztynem - miniaturaZlecenie obejmowało budowę przydomowego, stopniowanego ogrodu oraz wyłożenie parkingu i podjazdu z kostki brukowej. Całość miała stanowić kompozycję w stylu wiejskiego podwórza warmińskiego. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jakie wyzwania czekały na nas podczas realizacji tego zlecenia.

Budowa podjazdu brukowanego w Zielonowie pod Olsztynem - miniaturaZe względu na fakt, iż wcześniej wyłożony płaski kamień na posiadłości naszego Klienta nie wpasowywał się w koncepcję domu wypoczynkowego, zdecydował się on na wykonanie nowej nawierzchni z niezniszczalnego drogowego kamienia porozbiórkowego. Całość wyłożonej powierzchni miała wynieść 400 m2. Po wysłuchaniu wizji naszego Klienta, zabraliśmy się do pracy.

Budowa ogrodzenia murowanego działki domu jednorodzinnego Ruś Olsztyn - miniaturaTym razem podjęliśmy się budowy frontowego muru odgradzającego podwórze domu jednorodzinnego. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był murowany śmietnik. Jest to kontynuacja zlecenia, w którym wcześniej wykonaliśmy ogrodzenie zewnętrzne, wyłożyliśmy trawnik, kostkę brukową oraz zbudowaliśmy system nawadniający.

Budowa ogrodu PoznańInwestycja obejmowała kompleksowe stworzenie ogrodu przy nowo wybudowanym szeregowcu w Poznaniu. Podczas tego zlecenia zajęliśmy się budową tarasu, ułożeniem trawnika, stworzeniem rabat oraz systemu nawadniającego. Nie obyło się również bez wyłożenia kostki brukowej nadającej ogrodowi walor zarówno estetyczny jak i funkcjonalny. Projekt został wykonany z myślą o ułatwieniu pielęgnacji i utrzymania ogrodu. 

 Budowa podjazdu z kamienia naturalnego w stylu warmińskim w Rusi pod Olsztynem - Zdjęcie 1Naszym głównym zadaniem w tym projekcie było wyłożenie podjazdu z kamienia pod domem jednorodzinnym w stylu warmińskim. Aby zachować nasz regionalny charakter Klientka zdecydowała się na naturalny, porozbiórkowy, trudniejszy w zdobyciu kamień. Pochodzi on prawdopodobnie z jednej ze starych brukowanych olsztyńskich dróg.  

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - MiniaturaZlecenie polegało na wykonaniu podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej. Po omówieniu wizji Klienta i wykonaniu projektu przez naszą projektantkę przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - ZdjęcieW tym projekcie zbudowaliśmy przydomowy taras wypoczynkowy ze schodami i balustradą z naturalnej deski tarasowej. Taras został wykonany według wizji naszej Klientki. Po przekazaniu pomysłu zaczerpniętego z branżowych gazet przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z tarasem w Nowej Wsi pod Iławą - Zdjęcie 1Tym razem podjęliśmy się budowy ogrodu z rabatami oraz zadbaliśmy o powiększenie strefy wypoczynkowej. Optycznie zwiększyliśmy taras wypoczynkowy o dodatkową powierzchnię z trawnikiem. Zależało nam na jak najszybszym wykonaniu strefy użytkowej, ponieważ okres letni miał się ku końcowi. Dzięki tej części nasi Klienci mieliby okazję do cieszenia się ostatnimi sierpniowymi promieniami słońca na wykonanym trawniku.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - Zdjęcie 2Głównym celem tej realizacji było wybudowanie łatwego w utrzymaniu ogrodu przy domu jednorodzinnym wraz z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem z rolki, rabatami i zdalnym oświetleniem. Tak, aby nasz Klient mógł spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nawet po zmierzchu.

Naszą kolejną realizacją było zagospodarowanie działki o powierzchni 100 m2 zgodnie z projektem wykonanym przez inną firmę.

Naszą kolejna realizacją było opracowanie projektu zagospodarowania niewielkiego patio otoczonego budynkami mieszkalnymi oraz wykonanie prac zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Tym razem zmierzyliśmy się z dużym projektem, jakim była, najprościej rzecz ujmując, zamiana zachwaszczonej łąki na zadbany trawnik na pochyłym terenie. Prace zajęły nam trzy miesiące ale efekt był oszałamiający.

Prowadzimy elastyczną politykę wobec naszych Klientów, co przynosi świetne efekty podczas realizacji. Zobacz przykład zlecenia, podczas którego przychyliliśmy się do prośby przyszłego Inwestora, by zakończyć je ze spektakularnym efektem.