Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce

Tym razem zmierzyliśmy się z dużym projektem, jakim była, najprościej rzecz ujmując, zamiana zachwaszczonej łąki na zadbany trawnik na pochyłym terenie. Prace zajęły nam trzy miesiące ale efekt był oszałamiający.

Miejscem naszych prac był pagórek o dosyć stromych zboczach, na szczycie którego znajdował się dom wybudowany w stylu warmiński. Powierzchnię terenu stanowiła głównie łąka (1200 m2), którą mięliśmy za zadanie przekształcić w trawnik. Już na pierwszym spotkaniu z Inwestorem zaproponowaliśmy szereg rozwiązań, które zastąpiły poprzedni, nie wpasowujący się w charakter domu, projekt. Nasza propozycja od razu przypadła Inwestorom do gustu, w związku z tym na działce miały zostać wykonane następujące prace:

 • wybudowanie murów oporowych z kamienia łupanego
 • wybudowanie schodów z bloków granitowych
 • wybudowanie opaski z kamienia otocznego
 • założenia trawnika z siewu o powierzchni ok. 700 m2
 • wykonanie nasadzeń ok. 30 drzew o wysokości od 1,5 do 4 m.

Założony czas prac - 2 miesiące. Po miesiącu od zaakceptowania przez Inwestora naszej oferty rozpoczęliśmy prace. Najwięcej trudności pojawiło się w trakcie budowy murów oporowych oraz likwidacji roślinności łąkowej, ponieważ ziemia zawierała dużą ilość gliny. Również wszystkie prace niwelacyjne koparko-ładowarką nie należały do najprostszych ze względu na duże nachylenie terenu działki. Ponieważ prace wypadły w miesiącach letnich - kaprysy pogodowe nie stanęły nam na przeszkodzie. Wydłużony czas pracy o jeden miesiąc spowodowany był oczekiwaniem na wykonawcę ogrodzenia, niezdecydowaniem Inwestorów co do rodzaju roślin a także dużą pracochłonnością przy budowie murów (ok. 100 metrów bieżących).

W pracach wzięło udział 5 osób. Sprzęt użyty do wykonania projektu to:

 • koparko-ładowarka
 • minikoparka
 • betoniarka
 • glebogryzarka
 • zagęszczarka
 • równiarka pod trawnik
 • siewnik do trawy.

Po wykonaniu wszystkich zaplanowanych robót, oraz dodatkowych, nie ujętych w pierwotnym założeniu (rozprowadzenie podłączeń wody i zainstalowanie oświetlenia) Inwestorzy byli bardzo zachwyceni efektem. Cieszymy się, że zaufali nam w wielu kwestiach, które okazały się finalnie "strzałem w dziesiątkę".

Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 1 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 2 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 3 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 4 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 5
Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
         
Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 6 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 7 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 8 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 9 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 10
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
         
Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 11 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 12 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 13 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 14 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 15
Zdjęcie 11 Zdjęcie 12 Zdjęcie 13 Zdjęcie 14 Zdjęcie 15
         
Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 16 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 17 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 18 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 19 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 20
Zdjęcie 16 Zdjęcie 17 Zdjęcie 18 Zdjęcie 19 Zdjęcie 20
         
Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 21 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 22 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 23 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 24 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 25
Zdjęcie 21 Zdjęcie 22 Zdjęcie 23 Zdjęcie 24 Zdjęcie 25
         
Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 26 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 27 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 28 Majdy - przygotowanie bazy pod przyszły ogród na pochyłej działce - Zdjęcie 29  
Zdjęcie 26 Zdjęcie 27 Zdjęcie 28 Zdjęcie 29  
Galeria realizacji
 • 1
 • 2
 • 3
 • >>

Budowa ogrodu z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem, chodnikiem i rabatami w Majdach - miniaturaPodczas realizacji zlecenia nasz Inwestor zaufał nam w pełni, dając nam wolną rękę do działania. Pracowaliśmy zdalnie, a nasz Klient był informowany o postępach na bieżąco. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak realizowaliśmy kolejne etapy prac.

budowa_drewnianego_ogrodzenia_olsztynNaszym głównym zadaniem podczas tej realizacji było zbudowanie muru odgradzającego dwie części domu bliźniaczego. Całość miała zostać poprowadzona przez wspólny sąsiedzki taras oraz kończyć się na drugim końcu działki.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - miniaturaTym razem podjęliśmy się zadania wyłożenia trawnika na działce o powierzchni ponad 800 m2. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był system nawadniający, a całość powierzchni działki miała być idealnie płaska. Po wstępnej ocenie uwarunkowań terenu, przystąpiliśmy do prac.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami, systemem nawadniającym i tarasem w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem Klientowi zależało na szybkiej budowie przydomowego ogrodu wraz z tarasem. Ze względu na specyfikę podłoża byliśmy zmuszeni do początkowego osuszenia terenu. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak poradziliśmy sobie z realizacją projektu.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem zlecenie polegało na budowie przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym. Po naszej stronie znalazło się także wykonanie chodnika, miejsca pod altanę oraz muru oporowego. Mimo niesprzyjającej pogody projekt udało się ukończyć na czas. Prześledź realizację naszych prac w artykule poniżej.

Budowa ogrodu z tarasami oraz podjazdu brukowanego w Stawigudzie pod Olsztynem - miniaturaZlecenie obejmowało budowę przydomowego, stopniowanego ogrodu oraz wyłożenie parkingu i podjazdu z kostki brukowej. Całość miała stanowić kompozycję w stylu wiejskiego podwórza warmińskiego. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jakie wyzwania czekały na nas podczas realizacji tego zlecenia.

Budowa podjazdu brukowanego w Zielonowie pod Olsztynem - miniaturaZe względu na fakt, iż wcześniej wyłożony płaski kamień na posiadłości naszego Klienta nie wpasowywał się w koncepcję domu wypoczynkowego, zdecydował się on na wykonanie nowej nawierzchni z niezniszczalnego drogowego kamienia porozbiórkowego. Całość wyłożonej powierzchni miała wynieść 400 m2. Po wysłuchaniu wizji naszego Klienta, zabraliśmy się do pracy.

Budowa ogrodzenia murowanego działki domu jednorodzinnego Ruś Olsztyn - miniaturaTym razem podjęliśmy się budowy frontowego muru odgradzającego podwórze domu jednorodzinnego. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był murowany śmietnik. Jest to kontynuacja zlecenia, w którym wcześniej wykonaliśmy ogrodzenie zewnętrzne, wyłożyliśmy trawnik, kostkę brukową oraz zbudowaliśmy system nawadniający.

Budowa ogrodu PoznańInwestycja obejmowała kompleksowe stworzenie ogrodu przy nowo wybudowanym szeregowcu w Poznaniu. Podczas tego zlecenia zajęliśmy się budową tarasu, ułożeniem trawnika, stworzeniem rabat oraz systemu nawadniającego. Nie obyło się również bez wyłożenia kostki brukowej nadającej ogrodowi walor zarówno estetyczny jak i funkcjonalny. Projekt został wykonany z myślą o ułatwieniu pielęgnacji i utrzymania ogrodu. 

 Budowa podjazdu z kamienia naturalnego w stylu warmińskim w Rusi pod Olsztynem - Zdjęcie 1Naszym głównym zadaniem w tym projekcie było wyłożenie podjazdu z kamienia pod domem jednorodzinnym w stylu warmińskim. Aby zachować nasz regionalny charakter Klientka zdecydowała się na naturalny, porozbiórkowy, trudniejszy w zdobyciu kamień. Pochodzi on prawdopodobnie z jednej ze starych brukowanych olsztyńskich dróg.  

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - MiniaturaZlecenie polegało na wykonaniu podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej. Po omówieniu wizji Klienta i wykonaniu projektu przez naszą projektantkę przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - ZdjęcieW tym projekcie zbudowaliśmy przydomowy taras wypoczynkowy ze schodami i balustradą z naturalnej deski tarasowej. Taras został wykonany według wizji naszej Klientki. Po przekazaniu pomysłu zaczerpniętego z branżowych gazet przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z tarasem w Nowej Wsi pod Iławą - Zdjęcie 1Tym razem podjęliśmy się budowy ogrodu z rabatami oraz zadbaliśmy o powiększenie strefy wypoczynkowej. Optycznie zwiększyliśmy taras wypoczynkowy o dodatkową powierzchnię z trawnikiem. Zależało nam na jak najszybszym wykonaniu strefy użytkowej, ponieważ okres letni miał się ku końcowi. Dzięki tej części nasi Klienci mieliby okazję do cieszenia się ostatnimi sierpniowymi promieniami słońca na wykonanym trawniku.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - Zdjęcie 2Głównym celem tej realizacji było wybudowanie łatwego w utrzymaniu ogrodu przy domu jednorodzinnym wraz z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem z rolki, rabatami i zdalnym oświetleniem. Tak, aby nasz Klient mógł spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nawet po zmierzchu.

Naszą kolejną realizacją było zagospodarowanie działki o powierzchni 100 m2 zgodnie z projektem wykonanym przez inną firmę.

Naszą kolejna realizacją było opracowanie projektu zagospodarowania niewielkiego patio otoczonego budynkami mieszkalnymi oraz wykonanie prac zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Tym razem zmierzyliśmy się z dużym projektem, jakim była, najprościej rzecz ujmując, zamiana zachwaszczonej łąki na zadbany trawnik na pochyłym terenie. Prace zajęły nam trzy miesiące ale efekt był oszałamiający.

Prowadzimy elastyczną politykę wobec naszych Klientów, co przynosi świetne efekty podczas realizacji. Zobacz przykład zlecenia, podczas którego przychyliliśmy się do prośby przyszłego Inwestora, by zakończyć je ze spektakularnym efektem.