Mały ogród przydomowy - Jeglia

Naszą kolejną realizacją była budowa małego przydomowego ogrodu o powierzchni 300 m2 w miejscowości Jeglia.

Przed rozpoczęciem prac

Powierzchnia przeznaczona pod ogród stanowiła płaski teren o trójkątnym kształcie, ograniczona z dwóch stron już ułożonym podjazdem z kostki oraz drewnianym ogrodzeniem z trzeciej. Teren przyszłego ogrodu był uporządkowany i nie wymagał od nas szczególnych prac przygotowawczych. Na skraju omawianego terenu, wzdłuż podjazdu zastaliśmy zainstalowane oświetlenie.

W skład budowy ogrodu weszły następujące prace:

 • budowa miejsca pod altanę,
 • wykonanie oczka wodnego z małym wodospadem,
 • wytyczenie ścieżek prowadzących do altany i oczka wodnego,
 • wykonanie rabat z roślinami oraz
 • ułożenie trawnika z rolek.

Realizację całego przedsięwzięcia oszacowaliśmy na 6 dni roboczych. Przy budowie ogrodu pracowały 4 osoby.

Budowę ogrodu wykonaliśmy zgodnie z dostarczonym projektem, jednakże Inwestor był bardzo otwarty na nasze propozycje zmian w projekcie.

Od pierwszego spotkania z Inwestorem do rozpoczęcia realizacji zadania minął 1 miesiąc, co wiązało się po pierwsze z planami wyjazdowymi Klienta a po drugie najbliższym wolnym terminem w naszym harmonogramie prac. Materiały zakupiliśmy z dnia na dzień, natomiast na te, zamawiane przez Internet czekaliśmy do 3 dni.

Przebieg realizacji budowy ogrodu

Miejsce pod altanę zostało wytyczone w środkowej części ogrodu tak, aby altanę otaczała roślinność, z widokiem na oczko wodne. Fundamenty zostały wykonane z podsypki, którą następnie utwardziliśmy. Stanowiła ona bazę pod betonową wylewkę.

Największym wyzwaniem w tej realizacji było dla nas wykonanie oczka wodnego, a w szczególności poprowadzenie wody tak, aby jak najefektowniej spływała po kamieniach. W pierwszej kolejności została wykopana niecka, którą następnie uszczelniliśmy folią. Dodatkowo, folia pokryła teren wokół oczka przeznaczony pod rabatę, dzięki czemu zabezpieczyliśmy ją przed przerastaniem chwastów. Wnętrze oczka wyłożyliśmy otoczakami. Do uformowania górki pod wodospad użyliśmy ziemi po wykopaniu niecki. Wodospad oraz obwód wokół oczka pokryliśmy łupkiem. Do szczelin w kamieniach doprowadziliśmy wodę oraz zainstalowaliśmy elektryczną pompę zasilającą oczko. Zainstalowaliśmy ponadto filtr do oczyszczania wody. Prace nad oczkiem wodnym trwały 2 dni, ale cel został osiągnięty - woda bardzo efektownie wypływała ze szczelin w kamieniach i spływała do oczka. Do wykonania oczka zużyliśmy 8 ton kamieni oraz ok. 50 mb (metrów bieżących) kabla elektrycznego.

Kolejnym zadaniem było wykonanie ścieżek prowadzących do altany i oczka wodnego, rabat oraz trawnika. Ścieżki zostały wysypane żwirem i oddzielone od rabat i trawnika kostką granitową (ok. 12 m2). Rabaty wyłożyliśmy specjalną folią i zasadziliśmy ok. 75 sztuk roślin wieloletnich. Wysypaliśmy je jasnym żwirem ozdobnym. Dla kontrastu, część rabat pokryliśmy 3 m3 kory sosnowej, dzięki czemu powstał miły dla oka efekt trójkolorowej powierzchni ogrodu. Pagórek, na którym znajduje się wodospad pokryliśmy ozdobnymi kamieniami odcinającymi się kształtem i kolorem od żwiru na ścieżce. Na koniec ułożyliśmy 80 m2 trawnika z rolki.

Podsumowanie

Budowę ogrodu w Jeglii ukończyliśmy w terminie o jeden dzień krótszym, niż założyliśmy. Pracowaliśmy przez 5 dni, po 8-10 godzin dziennie, dodatkową pomocą była pogoda, która nam dopisywała przez cały czas trwania robót. Sprzęt, który wykorzystaliśmy do pracy to:

 • glebogryzarka,
 • koparko-ładowarka,
 • zagęszczarka i
 • betoniarka.
 

Realizacja przebiegła zgodnie z planem. Dodatkowo założyliśmy mały trawnik przed garażem. Natomiast, ze względu na wysokie koszty roślin, na rabatach posadziliśmy trochę mniejsze krzewy.

Rezultatem naszej pracy jest niewielki, estetyczny, trójkolorowy ogród z miejscem pod przyszłą altanę i efektownym oczkiem wodnym, do którego małym wodospadem spływa woda. Inwestor był bardzo zadowolony z naszej pracy, co poskutkowało zapowiedzią przyszłej współpracy w zakresie wiosennych i jesiennych porządków.

Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 1 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 2 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 3 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 4 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 5
Zdjęcie 1 Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
         
Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 6 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 7 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 8 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 9 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 10
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
         
Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 11 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 12 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 13 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 14 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 15
Zdjęcie 11 Zdjęcie 12 Zdjęcie 13 Zdjęcie 14 Zdjęcie 15
         
Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 16 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 17 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 18 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 19 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 20
Zdjęcie 16 Zdjęcie 17 Zdjęcie 18 Zdjęcie 19 Zdjęcie 20
         
Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 21 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 22 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 23 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 24 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 25
Zdjęcie 21 Zdjęcie 22 Zdjęcie 23 Zdjęcie 24 Zdjęcie 25
         
Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 26 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 27 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 28 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 29 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 30
Zdjęcie 26 Zdjęcie 27 Zdjęcie 28 Zdjęcie 29 Zdjęcie 30
         
Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 31 Budowa małego ogrodu przydomowego - Zdjęcie 32      
Zdjęcie 31 Zdjęcie 32      
Galeria realizacji
 • 1
 • 2
 • 3
 • >>

Budowa ogrodu z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem, chodnikiem i rabatami w Majdach - miniaturaPodczas realizacji zlecenia nasz Inwestor zaufał nam w pełni, dając nam wolną rękę do działania. Pracowaliśmy zdalnie, a nasz Klient był informowany o postępach na bieżąco. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak realizowaliśmy kolejne etapy prac.

budowa_drewnianego_ogrodzenia_olsztynNaszym głównym zadaniem podczas tej realizacji było zbudowanie muru odgradzającego dwie części domu bliźniaczego. Całość miała zostać poprowadzona przez wspólny sąsiedzki taras oraz kończyć się na drugim końcu działki.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - miniaturaTym razem podjęliśmy się zadania wyłożenia trawnika na działce o powierzchni ponad 800 m2. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był system nawadniający, a całość powierzchni działki miała być idealnie płaska. Po wstępnej ocenie uwarunkowań terenu, przystąpiliśmy do prac.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami, systemem nawadniającym i tarasem w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem Klientowi zależało na szybkiej budowie przydomowego ogrodu wraz z tarasem. Ze względu na specyfikę podłoża byliśmy zmuszeni do początkowego osuszenia terenu. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak poradziliśmy sobie z realizacją projektu.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem zlecenie polegało na budowie przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym. Po naszej stronie znalazło się także wykonanie chodnika, miejsca pod altanę oraz muru oporowego. Mimo niesprzyjającej pogody projekt udało się ukończyć na czas. Prześledź realizację naszych prac w artykule poniżej.

Budowa ogrodu z tarasami oraz podjazdu brukowanego w Stawigudzie pod Olsztynem - miniaturaZlecenie obejmowało budowę przydomowego, stopniowanego ogrodu oraz wyłożenie parkingu i podjazdu z kostki brukowej. Całość miała stanowić kompozycję w stylu wiejskiego podwórza warmińskiego. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jakie wyzwania czekały na nas podczas realizacji tego zlecenia.

Budowa podjazdu brukowanego w Zielonowie pod Olsztynem - miniaturaZe względu na fakt, iż wcześniej wyłożony płaski kamień na posiadłości naszego Klienta nie wpasowywał się w koncepcję domu wypoczynkowego, zdecydował się on na wykonanie nowej nawierzchni z niezniszczalnego drogowego kamienia porozbiórkowego. Całość wyłożonej powierzchni miała wynieść 400 m2. Po wysłuchaniu wizji naszego Klienta, zabraliśmy się do pracy.

Budowa ogrodzenia murowanego działki domu jednorodzinnego Ruś Olsztyn - miniaturaTym razem podjęliśmy się budowy frontowego muru odgradzającego podwórze domu jednorodzinnego. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był murowany śmietnik. Jest to kontynuacja zlecenia, w którym wcześniej wykonaliśmy ogrodzenie zewnętrzne, wyłożyliśmy trawnik, kostkę brukową oraz zbudowaliśmy system nawadniający.

Budowa ogrodu PoznańInwestycja obejmowała kompleksowe stworzenie ogrodu przy nowo wybudowanym szeregowcu w Poznaniu. Podczas tego zlecenia zajęliśmy się budową tarasu, ułożeniem trawnika, stworzeniem rabat oraz systemu nawadniającego. Nie obyło się również bez wyłożenia kostki brukowej nadającej ogrodowi walor zarówno estetyczny jak i funkcjonalny. Projekt został wykonany z myślą o ułatwieniu pielęgnacji i utrzymania ogrodu. 

 Budowa podjazdu z kamienia naturalnego w stylu warmińskim w Rusi pod Olsztynem - Zdjęcie 1Naszym głównym zadaniem w tym projekcie było wyłożenie podjazdu z kamienia pod domem jednorodzinnym w stylu warmińskim. Aby zachować nasz regionalny charakter Klientka zdecydowała się na naturalny, porozbiórkowy, trudniejszy w zdobyciu kamień. Pochodzi on prawdopodobnie z jednej ze starych brukowanych olsztyńskich dróg.  

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - MiniaturaZlecenie polegało na wykonaniu podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej. Po omówieniu wizji Klienta i wykonaniu projektu przez naszą projektantkę przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - ZdjęcieW tym projekcie zbudowaliśmy przydomowy taras wypoczynkowy ze schodami i balustradą z naturalnej deski tarasowej. Taras został wykonany według wizji naszej Klientki. Po przekazaniu pomysłu zaczerpniętego z branżowych gazet przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z tarasem w Nowej Wsi pod Iławą - Zdjęcie 1Tym razem podjęliśmy się budowy ogrodu z rabatami oraz zadbaliśmy o powiększenie strefy wypoczynkowej. Optycznie zwiększyliśmy taras wypoczynkowy o dodatkową powierzchnię z trawnikiem. Zależało nam na jak najszybszym wykonaniu strefy użytkowej, ponieważ okres letni miał się ku końcowi. Dzięki tej części nasi Klienci mieliby okazję do cieszenia się ostatnimi sierpniowymi promieniami słońca na wykonanym trawniku.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - Zdjęcie 2Głównym celem tej realizacji było wybudowanie łatwego w utrzymaniu ogrodu przy domu jednorodzinnym wraz z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem z rolki, rabatami i zdalnym oświetleniem. Tak, aby nasz Klient mógł spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nawet po zmierzchu.

Naszą kolejną realizacją było zagospodarowanie działki o powierzchni 100 m2 zgodnie z projektem wykonanym przez inną firmę.

Naszą kolejna realizacją było opracowanie projektu zagospodarowania niewielkiego patio otoczonego budynkami mieszkalnymi oraz wykonanie prac zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Tym razem zmierzyliśmy się z dużym projektem, jakim była, najprościej rzecz ujmując, zamiana zachwaszczonej łąki na zadbany trawnik na pochyłym terenie. Prace zajęły nam trzy miesiące ale efekt był oszałamiający.

Prowadzimy elastyczną politykę wobec naszych Klientów, co przynosi świetne efekty podczas realizacji. Zobacz przykład zlecenia, podczas którego przychyliliśmy się do prośby przyszłego Inwestora, by zakończyć je ze spektakularnym efektem.