Nasz sprzęt

Jako firma specjalizująca się w szeroko pojętym zakładaniu ogrodów posiadamy specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu świadczymy usługi kompleksowo i profesjonalnie. Wszystkie nasze sprzęty i narzędzia cechuje bezpieczeństwo użytkowania oraz wysoka jakość wykonania. Posiadamy własne, szeroko rozbudowane zaplecze maszynowe. W przypadku, gdy nie posiadamy sprzętu, który jest nam niezbędny do wykonania konkretnej pracy korzystamy z usług wypożyczalni.

Poniżej przedstawiamy listę naszych narzędzi i sprzętu ogrodowego oraz rodzaje prac, do których są wykorzystywane.

Przygotowanie terenu do dalszych prac

GLEBOGRYZARKA PASQUALI XB 40

 • GLEBOGRYZARKA PASQUALI XB 40 - podstawowe narzędzie służące do wstępnego przygotowania każdego terenu robót: przeorania ziemi, oczyszczenia jej z chwastów, trawy i innych niepożądanych zanieczyszczeń. Specjalna przystawka służy do równania terenu.
 

Kopanie rowów, niwelowanie terenu, tworzenie skarp

MINIKOPARKA JCB 8014

 • MINIKOPARKA JCB 8014 - służy do kopania, równania terenu, melioracji, wykopów pod fundamenty czy systemy rozprowadzania wody z rynien. Wykorzystujemy ją również przy zakładaniu systemów nawadniających, rozprowadzaniu przewodów wodnych i elektrycznych po ogrodzie a także podczas budowy ogrodzeń.
 

Porządkowanie posesji

RĘBAK POLEXIM

 • RĘBAK POLEXIM - służy do rębakowania (cięcia) gałęzi i łodyg drzew i krzewów podczas wiosenno-jesiennych prac porządkowych w ogrodach. Sterta gałęzi wielkości auta dostawczego po zrębakowaniu zajmuje objętość ok. 1 m3.
 

Koszenie trawników

Koszenie trawników

 • Traktor Partner P145107HRB szerokość koszenia 102cm, kosz, mulczowanie
 • Kosiarka spalinowa HONDA serii HRX szerokość koszenia 53cm, kosz, mulczowanie
 

Koszenie trawników

Koszenie trawników

 • Traktor Partner P145107HRB szerokość koszenia 102cm, kosz, mulczowanie
 • Kosiarka spalinowa HONDA serii HRX szerokość koszenia 53cm, kosz, mulczowanie
 

Koszenie skarp, podkaszanie

Koszenie skarp, podkaszanie

 • Kosa spalinowa HUSQVARNA 128R
 • Podkaszarka spalinowa OLEO-MAC MULTIMATE
 

Zakładanie trawników

Zakładanie trawników

 • Glebogryzarka LOMBARDINI model MOTY szerokość robocza 80cm
 
Pielęgnacja terenów zieleni

Pielęgnacja terenów zieleni

 • Wszelkie niezbędne narzędzia od nożyc po siewnik
 
Wycinanie i przycinanie drzew

Wycinanie i przycinanie drzew

 • Okrzesywarka OLEO-MAC wysięgnik 1,5 m
 • Pilarka STHIL MS 023
 • Drabina 3-częściowa 12 m
 
Regeneracja trawników

Regeneracja trawników

 • Wertykulator PUBERT szerokość robocza 50cm
 
Opryski

Opryski

 • Opryskiwacze 2 litrowe, 12 litrowe, różne dysze
 
Mycie kostki, elewacji, oczek wodnych

Mycie kostki, elewacji, oczek wodnych

 • Myjka ciśnieniowa KARCHER
 • Pompa do wody
 
Systemy nawadniające

Systemy nawadniające

 • Amerykańska firma HUNTER
 
Układanie kostki brukowej, granitowej

Układanie kostki brukowej, granitowej

 • Zagęszczarka BELLE 60 kg
 • Betoniarka 80 litrów
 
Odśnieżanie

Odśnieżanie

 • Partner + pług
 • Lombardii + odśnieżarka ślimakowa
Galeria realizacji
 • 1
 • 2
 • 3
 • >>

Budowa ogrodu z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem, chodnikiem i rabatami w Majdach - miniaturaPodczas realizacji zlecenia nasz Inwestor zaufał nam w pełni, dając nam wolną rękę do działania. Pracowaliśmy zdalnie, a nasz Klient był informowany o postępach na bieżąco. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak realizowaliśmy kolejne etapy prac.

budowa_drewnianego_ogrodzenia_olsztynNaszym głównym zadaniem podczas tej realizacji było zbudowanie muru odgradzającego dwie części domu bliźniaczego. Całość miała zostać poprowadzona przez wspólny sąsiedzki taras oraz kończyć się na drugim końcu działki.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - miniaturaTym razem podjęliśmy się zadania wyłożenia trawnika na działce o powierzchni ponad 800 m2. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był system nawadniający, a całość powierzchni działki miała być idealnie płaska. Po wstępnej ocenie uwarunkowań terenu, przystąpiliśmy do prac.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami, systemem nawadniającym i tarasem w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem Klientowi zależało na szybkiej budowie przydomowego ogrodu wraz z tarasem. Ze względu na specyfikę podłoża byliśmy zmuszeni do początkowego osuszenia terenu. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak poradziliśmy sobie z realizacją projektu.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem zlecenie polegało na budowie przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym. Po naszej stronie znalazło się także wykonanie chodnika, miejsca pod altanę oraz muru oporowego. Mimo niesprzyjającej pogody projekt udało się ukończyć na czas. Prześledź realizację naszych prac w artykule poniżej.

Budowa ogrodu z tarasami oraz podjazdu brukowanego w Stawigudzie pod Olsztynem - miniaturaZlecenie obejmowało budowę przydomowego, stopniowanego ogrodu oraz wyłożenie parkingu i podjazdu z kostki brukowej. Całość miała stanowić kompozycję w stylu wiejskiego podwórza warmińskiego. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jakie wyzwania czekały na nas podczas realizacji tego zlecenia.

Budowa podjazdu brukowanego w Zielonowie pod Olsztynem - miniaturaZe względu na fakt, iż wcześniej wyłożony płaski kamień na posiadłości naszego Klienta nie wpasowywał się w koncepcję domu wypoczynkowego, zdecydował się on na wykonanie nowej nawierzchni z niezniszczalnego drogowego kamienia porozbiórkowego. Całość wyłożonej powierzchni miała wynieść 400 m2. Po wysłuchaniu wizji naszego Klienta, zabraliśmy się do pracy.

Budowa ogrodzenia murowanego działki domu jednorodzinnego Ruś Olsztyn - miniaturaTym razem podjęliśmy się budowy frontowego muru odgradzającego podwórze domu jednorodzinnego. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był murowany śmietnik. Jest to kontynuacja zlecenia, w którym wcześniej wykonaliśmy ogrodzenie zewnętrzne, wyłożyliśmy trawnik, kostkę brukową oraz zbudowaliśmy system nawadniający.

Budowa ogrodu PoznańInwestycja obejmowała kompleksowe stworzenie ogrodu przy nowo wybudowanym szeregowcu w Poznaniu. Podczas tego zlecenia zajęliśmy się budową tarasu, ułożeniem trawnika, stworzeniem rabat oraz systemu nawadniającego. Nie obyło się również bez wyłożenia kostki brukowej nadającej ogrodowi walor zarówno estetyczny jak i funkcjonalny. Projekt został wykonany z myślą o ułatwieniu pielęgnacji i utrzymania ogrodu. 

 Budowa podjazdu z kamienia naturalnego w stylu warmińskim w Rusi pod Olsztynem - Zdjęcie 1Naszym głównym zadaniem w tym projekcie było wyłożenie podjazdu z kamienia pod domem jednorodzinnym w stylu warmińskim. Aby zachować nasz regionalny charakter Klientka zdecydowała się na naturalny, porozbiórkowy, trudniejszy w zdobyciu kamień. Pochodzi on prawdopodobnie z jednej ze starych brukowanych olsztyńskich dróg.  

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - MiniaturaZlecenie polegało na wykonaniu podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej. Po omówieniu wizji Klienta i wykonaniu projektu przez naszą projektantkę przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - ZdjęcieW tym projekcie zbudowaliśmy przydomowy taras wypoczynkowy ze schodami i balustradą z naturalnej deski tarasowej. Taras został wykonany według wizji naszej Klientki. Po przekazaniu pomysłu zaczerpniętego z branżowych gazet przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z tarasem w Nowej Wsi pod Iławą - Zdjęcie 1Tym razem podjęliśmy się budowy ogrodu z rabatami oraz zadbaliśmy o powiększenie strefy wypoczynkowej. Optycznie zwiększyliśmy taras wypoczynkowy o dodatkową powierzchnię z trawnikiem. Zależało nam na jak najszybszym wykonaniu strefy użytkowej, ponieważ okres letni miał się ku końcowi. Dzięki tej części nasi Klienci mieliby okazję do cieszenia się ostatnimi sierpniowymi promieniami słońca na wykonanym trawniku.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - Zdjęcie 2Głównym celem tej realizacji było wybudowanie łatwego w utrzymaniu ogrodu przy domu jednorodzinnym wraz z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem z rolki, rabatami i zdalnym oświetleniem. Tak, aby nasz Klient mógł spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nawet po zmierzchu.

Naszą kolejną realizacją było zagospodarowanie działki o powierzchni 100 m2 zgodnie z projektem wykonanym przez inną firmę.

Naszą kolejna realizacją było opracowanie projektu zagospodarowania niewielkiego patio otoczonego budynkami mieszkalnymi oraz wykonanie prac zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Tym razem zmierzyliśmy się z dużym projektem, jakim była, najprościej rzecz ujmując, zamiana zachwaszczonej łąki na zadbany trawnik na pochyłym terenie. Prace zajęły nam trzy miesiące ale efekt był oszałamiający.

Prowadzimy elastyczną politykę wobec naszych Klientów, co przynosi świetne efekty podczas realizacji. Zobacz przykład zlecenia, podczas którego przychyliliśmy się do prośby przyszłego Inwestora, by zakończyć je ze spektakularnym efektem.