Od czego powinieneś zacząć projektując swój pierwszy ogród?

Na początek musimy Cię ostrzec - posiadanie ogrodu może stać się Twoim „oczkiem w głowie”. To po prostu uzależnia! Jest to jednak uzależnienie niegroźne, więc z całą odpowiedzialnością namawiamy Cię na nie i podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę przed zleceniem budowy swojego ogrodu, by osiągnąć zamierzony efekt.

Projekt ogrodu - czyli co chcemy osiągnąć?

Projekt ogrodu jest pierwszym i bardzo istotnym etapem, który poprzedza jego realizację. Dlatego też wszystko powinno być dokładnie i szczegółowo przemyślane. Ważną rzeczą są indywidualne oczekiwania - wszak każdy ogród jest inny, a jego wygląd i funkcje zależą w głównej mierze właśnie od Ciebie i od Twoich planów. Jak się za to "zabrać"? Najpierw skontaktuj się z nami telefonicznie bądź poprzez e-mail. Podczas rozmowy z Tobą przeprowadzimy wstępny wywiad co do Twoich potrzeb i preferencji. W przeciągu dwóch dni umówimy się z Tobą na spotkanie, podczas którego przedstawimy katalogi, zdjęcia i przedłożymy Ci interesujące propozycje rozwinięcia koncepcji zagospodarowania przestrzeni na Twojej posesji.

Od czego warto zacząć?

Dla jednych ogród jest miejscem odpoczynku, dla drugich spełnieniem hobby o hodowli różnego rodzaju roślin. Z kolei dla jeszcze innych ogród jest elementem prestiżu (klienci firmowi), bądź udogodnieniem stworzonym z myślą o gościach restauracji czy mieszkańcach administrowanej posesji (domy opieki, osiedla strzeżone itd.). Dlatego należy bardzo dobrze przemyśleć to, jakie funkcje powinien pełnić Twój ogród – co chciałbyś tam umieścić i jak wyobrażasz sobie jego wygląd. Korzystając z naszego doświadczenia podpowiemy Ci optymalne rozwiązania estetyczne i funkcjonalne, opowiemy o panujących trendach i przedstawimy nasze propozycje dopasowane do podkreślanych przez Ciebie potrzeb.

Zaprojektowanie ogrodu tylko z pozoru wydaje się rzeczą nieskomplikowaną. Funkcje, jakie ma pełnić ogród będą miały wpływ na projekt i jego ostateczny wygląd.

Wyobraź sobie taką sytuację:

Zadecydowałeś, że w ogrodzie zostanie nasadzonych dużo różnych krzewów, drzew i kwiatów w klombach. Po jakimś czasie sytuacja zmusza Cię do wybudowania przy swojej restauracji obszernej altany dla gości, letniego tarasu lub basenu. W efekcie stajesz przed koniecznością zniszczenia większości utrzymywanych przez lata roślin i poniesienia znacznych kosztów z tego tytułu. Przebudowa na taką skalę to także spore zamieszanie i niedogodności, np. w organizacji imprez okolicznościowych – wesel, spotkań firmowych czy innych imprez jakie oferuje Twoja restauracja...

Z tego właśnie powodu warto skonsultować swoje decyzje z nami i powierzyć realizację inwestycji osobom kompetentnym. W naszej Firmie od razu uwzględniamy możliwość rozbudowy, bądź przebudowy obiektu ogrodowo-rekreacyjnego. Ponadto, w cenie inwestycji Twój ogród doprowadzony zostanie do pożądanego stanu rękoma naprawdę doświadczonych specjalistów. Przełoży się to nie tylko na wygląd, funkcjonalność oraz możliwość swobodnego wprowadzania ewentualnych zmian na późniejszym etapie, ale także na jakość i trwałość szaty roślinnej, którą dostarczymy Ci z własnych sprawdzonych źródeł.

Uwzględniając Twoje preferencje przygotujemy dla Ciebie wymarzony projekt ogrodu i zajmiemy się jego realizacją – od audytu działki, poprzez prace ziemne i budowę obiektów, po nasadzenie roślin i montaż wybranych przez Ciebie instalacji.

Galeria realizacji
  • 1
  • 2
  • 3
  • >>

Budowa ogrodu z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem, chodnikiem i rabatami w Majdach - miniaturaPodczas realizacji zlecenia nasz Inwestor zaufał nam w pełni, dając nam wolną rękę do działania. Pracowaliśmy zdalnie, a nasz Klient był informowany o postępach na bieżąco. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak realizowaliśmy kolejne etapy prac.

budowa_drewnianego_ogrodzenia_olsztynNaszym głównym zadaniem podczas tej realizacji było zbudowanie muru odgradzającego dwie części domu bliźniaczego. Całość miała zostać poprowadzona przez wspólny sąsiedzki taras oraz kończyć się na drugim końcu działki.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania w Iławie - miniaturaTym razem podjęliśmy się zadania wyłożenia trawnika na działce o powierzchni ponad 800 m2. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był system nawadniający, a całość powierzchni działki miała być idealnie płaska. Po wstępnej ocenie uwarunkowań terenu, przystąpiliśmy do prac.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami, systemem nawadniającym i tarasem w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem Klientowi zależało na szybkiej budowie przydomowego ogrodu wraz z tarasem. Ze względu na specyfikę podłoża byliśmy zmuszeni do początkowego osuszenia terenu. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak poradziliśmy sobie z realizacją projektu.

Budowa przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym w Redykajnach pod Olsztynem - miniaturaTym razem zlecenie polegało na budowie przydomowego ogrodu z rabatami i systemem nawadniającym. Po naszej stronie znalazło się także wykonanie chodnika, miejsca pod altanę oraz muru oporowego. Mimo niesprzyjającej pogody projekt udało się ukończyć na czas. Prześledź realizację naszych prac w artykule poniżej.

Budowa ogrodu z tarasami oraz podjazdu brukowanego w Stawigudzie pod Olsztynem - miniaturaZlecenie obejmowało budowę przydomowego, stopniowanego ogrodu oraz wyłożenie parkingu i podjazdu z kostki brukowej. Całość miała stanowić kompozycję w stylu wiejskiego podwórza warmińskiego. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jakie wyzwania czekały na nas podczas realizacji tego zlecenia.

Budowa podjazdu brukowanego w Zielonowie pod Olsztynem - miniaturaZe względu na fakt, iż wcześniej wyłożony płaski kamień na posiadłości naszego Klienta nie wpasowywał się w koncepcję domu wypoczynkowego, zdecydował się on na wykonanie nowej nawierzchni z niezniszczalnego drogowego kamienia porozbiórkowego. Całość wyłożonej powierzchni miała wynieść 400 m2. Po wysłuchaniu wizji naszego Klienta, zabraliśmy się do pracy.

Budowa ogrodzenia murowanego działki domu jednorodzinnego Ruś Olsztyn - miniaturaTym razem podjęliśmy się budowy frontowego muru odgradzającego podwórze domu jednorodzinnego. Dodatkowo wykonanym przez nas elementem był murowany śmietnik. Jest to kontynuacja zlecenia, w którym wcześniej wykonaliśmy ogrodzenie zewnętrzne, wyłożyliśmy trawnik, kostkę brukową oraz zbudowaliśmy system nawadniający.

Budowa ogrodu PoznańInwestycja obejmowała kompleksowe stworzenie ogrodu przy nowo wybudowanym szeregowcu w Poznaniu. Podczas tego zlecenia zajęliśmy się budową tarasu, ułożeniem trawnika, stworzeniem rabat oraz systemu nawadniającego. Nie obyło się również bez wyłożenia kostki brukowej nadającej ogrodowi walor zarówno estetyczny jak i funkcjonalny. Projekt został wykonany z myślą o ułatwieniu pielęgnacji i utrzymania ogrodu. 

 Budowa podjazdu z kamienia naturalnego w stylu warmińskim w Rusi pod Olsztynem - Zdjęcie 1Naszym głównym zadaniem w tym projekcie było wyłożenie podjazdu z kamienia pod domem jednorodzinnym w stylu warmińskim. Aby zachować nasz regionalny charakter Klientka zdecydowała się na naturalny, porozbiórkowy, trudniejszy w zdobyciu kamień. Pochodzi on prawdopodobnie z jednej ze starych brukowanych olsztyńskich dróg.  

Budowa podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej w Karpowie pod Ostródą - MiniaturaZlecenie polegało na wykonaniu podjazdu w stylu wiejskim z kostki granitowej. Po omówieniu wizji Klienta i wykonaniu projektu przez naszą projektantkę przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - ZdjęcieW tym projekcie zbudowaliśmy przydomowy taras wypoczynkowy ze schodami i balustradą z naturalnej deski tarasowej. Taras został wykonany według wizji naszej Klientki. Po przekazaniu pomysłu zaczerpniętego z branżowych gazet przystąpiliśmy do działania.

Budowa ogrodu z tarasem w Nowej Wsi pod Iławą - Zdjęcie 1Tym razem podjęliśmy się budowy ogrodu z rabatami oraz zadbaliśmy o powiększenie strefy wypoczynkowej. Optycznie zwiększyliśmy taras wypoczynkowy o dodatkową powierzchnię z trawnikiem. Zależało nam na jak najszybszym wykonaniu strefy użytkowej, ponieważ okres letni miał się ku końcowi. Dzięki tej części nasi Klienci mieliby okazję do cieszenia się ostatnimi sierpniowymi promieniami słońca na wykonanym trawniku.

Budowa ogrodu z systemem nawadniania i oświetleniem Bartążek - Zdjęcie 2Głównym celem tej realizacji było wybudowanie łatwego w utrzymaniu ogrodu przy domu jednorodzinnym wraz z systemem nawadniania, tarasem, trawnikiem z rolki, rabatami i zdalnym oświetleniem. Tak, aby nasz Klient mógł spędzać wolny czas na świeżym powietrzu nawet po zmierzchu.

Naszą kolejną realizacją było zagospodarowanie działki o powierzchni 100 m2 zgodnie z projektem wykonanym przez inną firmę.

Naszą kolejna realizacją było opracowanie projektu zagospodarowania niewielkiego patio otoczonego budynkami mieszkalnymi oraz wykonanie prac zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Tym razem zmierzyliśmy się z dużym projektem, jakim była, najprościej rzecz ujmując, zamiana zachwaszczonej łąki na zadbany trawnik na pochyłym terenie. Prace zajęły nam trzy miesiące ale efekt był oszałamiający.

Prowadzimy elastyczną politykę wobec naszych Klientów, co przynosi świetne efekty podczas realizacji. Zobacz przykład zlecenia, podczas którego przychyliliśmy się do prośby przyszłego Inwestora, by zakończyć je ze spektakularnym efektem.